Medicover przejmie Grupę Neomedic

Ten post dostępny jest także w języku: English

Medicover, jedna z największych prywatnych firm medycznych w Polsce, przejmie Grupę Neomedic. Sprzedającym jest fundusz Innova Capital. Wartość transakcji, która musi jeszcze uzyskać akceptację UOKiK, to 70,5 mln euro, czyli ponad 300 mln zł. Medicover spodziewa się finalizacji przejęcia w II kwartale 2019 r.

Grupa Neomedic prowadzi sieć placówek na południu Polski. Posiada dwa szpitale w Krakowie: położniczo-ginekologiczny Ujastek (z przychodnią) oraz szpital chirurgi jednego dnia Topmed. W Nowym Sączu Neomedic prowadzi szpital położniczo-ginekologiczny Medikor (również z przychodnią). W ubiegłym roku w szpitalach Grupy urodziło się 7,6 tys. dzieci.

Placówki Neomedic liczą łącznie około 250 łóżek, z czego 180 w Szpitalu Ujastek. Szacunkowe przychody Grupy za 2018 r. to około 120 mln zł.

Medicover prowadzi obecnie w Polsce trzy szpitale. Największym z nich jest Szpital Medicover na warszawskim Wilanowie. Jest to jednocześnie jednen z największych prywatnych szpitali w Polsce pod względem liczby łóżek. Oprócz tego, spółka jest właścicielem Szpitala Damiana, również w stolicy. W Poznaniu mieści się natomiast szpital ortopedyczny Rehasport Clinic. Według danych PMR, placówki te liczą łącznie około 230 łóżek.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *