Medicover Stomatologia dokonuje kolejnej akwizycji

Medicover

Do sieci Medicover Stomatologia dołącza warszawska klinika Impladent, która oferuje swoim klientom specjalistyczne usługi z zakresu chirurgii odtwórczej oraz implantologii. Wrześniowa akwizycja pozwoli na dalszy rozwój sieci dentystycznej, która do tej pory pozyskała 15 liderów usług dentystycznych, a w przyszłości planuje kolejne przejęcia na rynku usług stomatologicznych w Polsce.

Medicover Stomatologia od lat oferuje pacjentom kompleksowy zakres usług dentystycznych, dzięki zespołom specjalistów, którzy zatrudnieni są w ponad 50 nowoczesnych centrach zlokalizowanych w największych miastach w Polsce. Z usług stomatologicznych mogą korzystać zarówno pacjenci mający abonament medyczny, jak i klienci zainteresowani pojedynczymi usługami. Oferta Medicover Stomatologia skierowana jest do wszystkich pacjentów potrzebujących pomocy dentystycznej i obejmuje usługi z zakresu m.in. stomatologii zachowawczej, implantologii, protetyki, ortodoncji czy stomatologii dziecięcej. Do końca 2021 r. Medicover Stomatologia planuje otwarcie kolejnych centrów stomatologicznych, a liczba posiadanych gabinetów ma przekroczyć 300.

Akwizycja, która miała miejsce wraz z początkiem września, pozwoli sieci Medicover Stomatologia na poszerzenie swojej oferty, korzystając z wiedzy i doświadczenia specjalistów z kliniki Impladent, która uznawana jest za warszawskiego lidera implantologii. Jak przyznaje Dariusz, Niesiobędzki, implantolog, lekarz medycyny i stomatologii oraz właściciel kliniki Impladent, współpraca z Medicover Stomatologia pozwoli na zwiększenie kompetencji. Natomiast dla sieci dentystycznej będzie to okazja, by móc zaoferować pacjentom specjalistyczne usługi w obszarze implantologii tradycyjnej, podokostnowej, a także te związane z zabiegami mającymi na celu odbudowę tkanek miękkich, regenerację kości w obszarze szczęki i żuchwy wszelkimi dostępnymi technikami z zastosowaniem materiałów auto-, kseno- i allogennych.

Impladent to już 15 klinika dentystyczna przejęta przez Medicover Stomatologia. W ostatnich latach sieć dokonała akwizycji w największych polskich miastach, m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku. W samym 2020 roku sieć przejęła gdańskie centra Dental Sense, kliniki Centrum Uśmiechu w Mławie i Ostródzie oraz kliniki Kraina Zdrowego Uśmiechu działające w Olsztynie, a w 2021 r. do Medicover dołączyła podwarszawska klinika ortodontyczna Ortho Esthetica.

Według Wioletty Januszczyk, Dyrektor Zarządzającej, Medicover Stomatologia, pacjenci są zainteresowani korzystaniem z centrów medycznych, w których specjaliści mają dostęp do najnowszego sprzętu medycznego, a czasy pojedynczych gabinetów powoli zmierzają ku końcowi. Podkreśla również, że sieć decyduje się na współpracę z klinikami, które dzięki wysokim kompetencjom personelu medycznego oraz zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym zapewniają pacjentom bezpieczeństwo i komfort leczenia.

Od 2021 r. nowe centra Medicover Stomatologia powstają w ramach konceptu „Rytuał Uśmiechu”. W ramach Rytuału pacjent może skorzystać z Complete Smile Check, czyli kompleksowego planu leczenia uzębienia, który oparty jest na diagnostyce przedzabiegowej oraz opiece lekarzy różnych specjalizacji.  Dzięki temu ośrodki cechują się holistycznym podejściem do leczenia jamy ustnej, oferując nie tylko usługi stomatologiczne, ale również fizjoterapeutyczne, które są niezbędne w leczeniu bruksizmu i schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *