Medicover stworzy sieć klubów fitness?

ciezarki trening fitness

Ten post dostępny jest także w języku: English

Medicover, jedna z największych prywatnych firm medycznych w Polsce chce stworzyć sieć klubów fitness. Jednocześnie, spółka intensywnie rozwija się w kluczowym dla siebie segmencie ochrony zdrowia.

Medicover celuje w segment fitness

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o otrzymaniu 30 kwietnia wniosku od Medicover Sp. z o.o. oraz KW Shelf Company 09 Sp. z o.o. Wniosek dotyczy utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, który będzie prowadził kluby fitness. Żadne szczegóły dotyczące tego projektu nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie, że KW Shelf Company 09 jest spółką, która nie prowadzi działalności operacyjnej. Kontrolowana jest przez osobę fizyczną.

Prywatna opieka medyczna nadal priorytetem

Ewentualna działalność we wspomnianym wyżej segmencie fitness z pewnością będzie stanowić tylko niewielką część działalności Medicover. Firma nadal rozwija się intensywnie w segmencie podstawowym, jakim jest prywatna opieka zdrowotna. Nie tylko uruchamia nowe placówki ambulatoryjne, ale inwestuje również w stomatologię i szpitale. W lutym Medicover poinformowało o przejęciu krakowskiej kliniki stomatologicznej Addent. Łącznie obejmuje ona 12 gabinetów stomatologicznych. Firma szuka kolejnych celów przejęć. Skupia się na podmiotach, które mają przynajmniej 4-6 gabinetów, a także pełną diagnostykę i kompleksowy zakres usług.

Decyzją z marca 2019 r., UOKiK wydał natomiast zgodę na przejęcie przez Medicover Grupy Neomedic. Wartość transakcji to ponad 70 mln euro. Grupa Neomedic prowadzi sieć placówek na południu Polski, w tym Szpital Ujastek w Krakowie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *