Medicover przejmuje kolejne sieci klubów fitnes

Klub fitness

Ten post dostępny jest także w języku: English

Dążąc do rozwoju biznesu w obszarze sportu i rekreacji, Medicover został większościowym udziałowcem ogólnopolskiej sieci klubów fitness Just GYM, obejmującej 24 placówki, które są zlokalizowane na terenie całego kraju. Włączając Just GYM do swojego portfolio, Medicover zwiększył liczbę swoich siłowni, które do tej pory działały pod markami Holmes Place, Well Fitness i Calypso Fitness Club. Sieć zapowiada, że planuje dalszy rozwój oferty sportowej i w ostatnim czasie przejęła również FITARENĘ i Quanfit, podwajając swoje portfolio tylko w ciągu ostatniego miesiąca do 70 obiektów.

Medicover został większościowym właścicielem Just GYM na początku września 2021, dodając kolejną markę do swojego portfolio, które obejmuje usługi związane ze zdrowiem i wellbeingiem. W ramach sieci Just GYM działają 22 placówki, a 2 dodatkowe kluby są w budowie. Kluby fitness znajdują się na terenie całego kraju, m.in. w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, a placówki są otwarte 24 godziny na dobę. Klienci mają możliwość przeprowadzenia treningu, uczestnictwa w zajęciach grupowych oraz skorzystania z nowoczesnego sprzętu w ramach m.in. stref cardio, treningu funkcjonalnego, wolnych ciężarów czy sportów walki. Pod koniec września spółka przejęła również FITARENĘ i Quanfit – 8 i 3 nowoczesne obiekty sportowe (kluby fitness i siłownie). Dzięki tej akwizycji Medicover podwoił liczbę posiadanych klubów w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Medicover konsekwentnie realizuje swój plan rozwoju w branży związanej ze sportem i rekreacją, a włączenie Just GYM to kolejny etap zwiększania portfolio marki Medicover Sport. Wcześniej sieć przejęła operatora pakietów sportowych OK System, a w przyszłości zamierza dalej poszerzać swoją ofertę sportową. Dotychczas Medicover miał ponad 30 klubów fitness, które działały w ramach marek Holmes Place, Well Fitness (dawniej Fitness World Polska) i Calypso Fitness Club.

Jak tłumaczy Artur Białkowski, Dyrektor Zarządzający ds. Usług Biznesowych, rozwój udziału Medicover w rynku nowoczesnych klubów sportowych w Polsce jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy zwracają uwagę na holistyczne podejście do zdrowia oraz przywiązują dużą wagę do aktywności fizycznej. Inwestycje w kluby fitness, które są świetnie wyposażone i mają dużą bazę klientów, pozwalają na wymianę know-how, co z kolei przekłada się na poprawę jakości na rynku. Zdaniem Pawła Ciszka, założyciela i prezesa zarządu Just GYM sp. z o.o. współpraca z Medicover oznacza dalszy rozwój marki, której celem jest poprawa zdrowia i samopoczucia klientów.

Obecnie pakiety Medicover Sport umożliwiają klientom korzystanie z ok. 4,5 tys. partnerskich obiektów sportowych i rekreacyjnych. Zaliczają się do nich kluby sportowe, siłownie i baseny, a także ośrodki, w których można trenować wiele dyscyplin sportowych. W placówkach można również organizować zajęcia jogi lub zumby, w ramach pakietów klienci zyskują dostęp do kręgielni, torów gokartowych oraz sal bilardowych.

Podobne wpisy