Medycyna estetyczna: Globalne aspiracje ITP

usta

Ten post dostępny jest także w języku: English

ITP, polska firma działająca na rynku medycyny estetycznej stawia na rozwój zagraniczny. Już obecnie produkty spółki obecne są w 70 krajach na świecie.

ITP: Od consultingu do produkcji

Spółka swoją działalność rozpoczęła w 2006 r. Z założenia, ITP miało być firmą konsultingową, oferującą wsparcie dla firm zagranicznych zainteresowanych wejściem do Polski. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, szybko rozwinęła jednak działalność w kierunku dystrybucji sprzętu do medycyny estetycznej. W 2012 r. wprowadziła na rynek własne produkty – wypełniacze tkankowe.

Obecnie ITP wytwarza również własne urządzenia dla rynku medycyny estetycznej. Jak mówi w rozmowie z Pulsem Biznesu Katarzyna Nadolna, dyrektor generalna, obecnie nie ma w Polsce spółki działającej w tym segmencie, która mogłaby konkurować z ITP pod względem skali działalności. Co więcej, zdecydowana większość klinik medycyny estetycznej w Polsce jest chociaż częściowo wyposażona przez firmę. Po dynamicznym rozwoju w kraju, przyszedł więc czas na ekspansję zagraniczną.

Na celowniku Stany Zjednoczone i Azja

Jak wynika z informacji podanych gazecie, w Polsce ITP zamierza rosnąć w tempie około 8% rocznie. Priorytetem na najbliższe lata jest jednak ekspansja na rynkach zagranicznych. Obecnie produkty firmy są dystrybuowane w 70 krajach, a sprzedaż poza Polską stanowi ponad 70 procent przychodów. A te w 2017 r. wyniosły ponad 120 mln zł i niemal podwoiły się w porównaniu do 2015 r.

Spółka chce umocnić swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych, gdzie w styczniu 2019 r. otworzyła oddział. Oczekuje na otrzymanie certyfikatu FDA. ITP przygotowuje się również do wejścia na rynek azjatycki, m.in. do Chin. W 2020 r. chce otworzyć biuro w Singapurze lub Hongkongu. W Europie będzie uruchamiać placówki m.in. we Francji, Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Tak dynamiczny rozwój będzie możliwy między innymi dzięki współpracy z Abris Capital Partners. ITP liczy nie tylko na wsparcie biznesowe i finansowe, ale również na kontakty strategiczne.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *