Medyczna marihuana wkrótce w aptekach

Ten post dostępny jest także w języku: English

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) dał zielone światło na sprowadzenie do Polski medycznej marihuany. Licencję uzyskała firma Spektrum Cannabis z kanadyjskiej grupy kapitałowej Conopy Growth Corp. Medyczna marihuana ma pojawić się w aptekach na przełomie listopada i grudnia.

Formalności by uzyskać zgodę od URPL trwały od czerwca. W lipcu 2018 r., Tomasz Witkowski ze Spektrum Cannabis powiedział money.pl., że procedury rejestracji produktu w Polsce są znacznie bardziej restrykcyjne niż w innych krajach. Z tego powodu, jedynie kilka firm na świecie jest w stanie je spełnić. Głównym powodem jest to, że produkcja konopi musi się odbywać zgodnie z normami farmaceutycznymi.

Spektrum Cannabis podpisał już pierwsze umowy z hurtowniami farmaceutycznymi. Tomasz Witkowski, cytowany przez Gazetę Wyborczą, zapowiedział także kampanię edukacyjną dla lekarzy i farmaceutów.

W listopadzie minie rok od nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o refundacji leków. Od tej pory leki z medyczną marihuaną były legalne, ale niedostępne dla pacjentów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *