Mercator Medical zamyka fabrykę w Pikutkowie

mercator medical fabryka pikutkowo

Ten post dostępny jest także w języku: English

9 września Mercator Medical ogłosił, że planuje zamknąć fabrykę w Pikutkowie koło Włocławka. Spółka to polski producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku.

Fabryka za 4,2 mln zł

Mercator Medical uruchomił zakład w Pikutkowie w IV kwartale 2017 r. Zarządzała nim spółka córka Mercator Operao. Budowa fabryki to inwestycja warta 4,2 mln zł. Obiekt o łącznej powierzchni ponad 1 tys. m2 znajduje się na 1ha działce.

Fabryka miała pomóc w ekspansji rynkowej w zakresie zestawów z włókniny dedykowanych szpitalom. Okazało się jednak, że nie wytrzymała ona konkurencji z Dalekiego Wschodu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę brak preferencji szpitali, w tym polskich, odnośnie zaopatrywania się w materiały wyprodukowane na lokalnym rynku. Dlatego też spółka zdecydowała o stopniowym wygaszaniu produkcji i zamknięciu zakładu co końca 2019 r.

Mercator Medical koncentruje się na rękawicach jednorazowych

Jak informuje ISB, cały asortyment włókninowy odpowiada za około 5% sprzedaży Mercator Medical. Działalność spółki koncentruje się na rękawicach jednorazowych (przede wszystkim do zastosowań medycznych), które odpowiadają za 92% przychodów (o segmencie rękawic pisaliśmy również tutaj). Spółka posiada zakłady produkcyjne rękawic z lateksu naturalnego oraz syntetycznego i wraz z działalnością dystrybucyjną sprzedaje rocznie około 5 mld rękawic.

Warto jeszcze wspomnieć, że przez pierwsze siedem miesięcy 2019 r. roku zakład w Pikutkowie wygenerował ponad 550 tys. zł ujemnego wyniku EBITDA. W całym 2018 r. było to ponad 1 mln zł.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *