Michał John wiceprezesem EMC Instytut Medyczny

mężczyzna z długopisem

Ten post dostępny jest także w języku: English

Rada nadzorcza EMC Instytut Medyczny S.A. powołała w dniu 18 lutego 2020 r. Michała Johna w skład zarządu spółki. Obejmie on stanowisko wiceprezesa zarządu i będzie odpowiedzialny za działalność operacyjną.

Od początku kariery w rynku ochrony zdrowia

Michał John jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach gdzie ukończył nauki polityczne oraz historię. Ukończył także Uniwersytet Łódzki na kierunku psychologia. Posiada 12 letnie doświadczenie w zarządzaniu strategicznym oraz specjalizuje się w komunikacji marketingowej, restrukturyzacji, zarządzaniu oraz transformacji kultury firmy.

Jak podała spółka, w latach 2008-2010 Michał John brał udział w restrukturyzacji działu sprzedaży, zakupów i franczyzy w spółce DOZ S.A. Następnie w latach 2011-2019 pracował w firmie Dr.Max. W pierwszej kolejności był wiceprezesem zarządu i odpowiadał za dział marketingu i public affairs, pion sprzedaży e-commerce oraz sprzedaż instytucjonalną. Od 2016 r. zajmował stanowisko dyrektora operacyjnego i zarządzał działem medycznym, audytu wewnętrznego oraz pionem operacyjnym obejmującym prawie 600 placówek.

W dotychczasowej karierze brał bezpośredni udział w ponad 60 transakcjach M&A, opracowywał plany zarządzania, restrukturyzacji oraz integracji przejmowanych placówek.

Wcześniejsze zmiany w zarządzie

W czerwcu 2019 r. nowym prezesem EMC Instytut Medyczny został Karol Piasecki. Odpowiada on za rozwój, promocję i marketing. Z kolei we wrześniu ubiegłego roku na stanowisko wiceprezesów powołani zostali Dariusz Chowaniec i Marcin Fakadej. Pierwszy z nich pełni funkcję dyrektora inwestycyjnego, a drugi dyrektora finansowego. Wszyscy trzej przeszli do EMC Instytutu Medycznego z sieci aptek Dr. Max.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *