Neuca nie zwalnia tempa w badaniach klinicznych

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pod koniec października Grupa Neuca sfinalizowała przejęcie kolejnego ośrodka badań klinicznych.  Do Grupy dołączyło Małopolskie Centrum Medyczne (MCM). W efekcie, sieć ośrodków badań klinicznych Neuca liczy już 10 placówek. Wartość transakcji wyniosła 18 mln zł.

MCM specjalizuje się w badaniach klinicznych w hematoonkologii i chorobach autoimmunologicznych. Według spółki, jest ona największym w Polsce niezależnym ośrodkiem badań klinicznych. Obecnie prowadzi około 70 badań w obszarze hematologii, reumatologii, dermatologii, neurologii i gastroenterologii. W 2017 r. przychody MCM wyniosły 11 mln zł, przy zysku brutto 2,6 mln zł.

Działalność Neuca w obszarze badań klinicznych koncentruje się na dwóch pionach. Pierwszym jest SMO (site management organisation tzn. zarządzanie ośrodkami badawczymi), pod marką Pratia. Do tej pory Pratia przeprowadziła około 700 badań, do których zrekrutowała 13 tys. pacjentów. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2018 r. wartość kontraktów SMO Pratia wyniosła 11,7 mln zł, co stanowiło wzrost o 116%. Liczba włączonych pacjentów wzrosła natomiast o 59%, do 432.

Drugim pionem w ramach badań klinicznych w Grupie Neuca jest CRO (contract research organisation tzn. wykonywanie badań klinicznych leków na zlecenie).  Obejmuje on Clinmed Pharma i Bioscience.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *