Neuca przejmuje w Niemczech

podpisanie umowy

Ten post dostępny jest także w języku: English

Polska sieć ośrodków badań klinicznych – Pratia, należąca do Grupy Neuca, objęła 40%  udziałów w niemieckiej KFGN. Jest to firma działająca na rynku ośrodków badań klinicznych. Docelowo Neuca obejmie 100% udziałów.

KFGN: Ponad 700 badań klinicznych

KFGN działa na rynku badań klinicznych ponad 20 lat. Posiada sześć ośrodków w Hamburgu, Hanowerze, Schwerin, Berlinie, Dreźnie i Karslruhe. Specjalizuje się w badaniach z zakresu bezsenności, wyrobów medycznych oraz całego spektrum badań specjalistycznych, w tym szczepień.  Do tej pory przeprowadziła około 700 badań klinicznych.

Inwestycja Neuca w KFGN została podzielona na trzy etapy. Docelowo, polska spółka obejmie 100% udziałów. Obecny prezes spółki, dr Ole Dammann pozostanie w KFGN na aktualnym stanowisku.

Pratia rośnie cyfrowo

Przejęcie KFGN to czwarta inwestycja Pratia w tym roku i druga poza granicami Polski. W lutym Pratia przejęła Examen, jeden z największych ośrodków badań klinicznych w zachodniej Polsce. Szerzej o tym pisaliśmy tutaj. W kwietniu Pratia uruchomiła oddział na Ukrainie, gdzie obecnie (jako Pratia Ukraine) prowadzi działania w sześciu szpitalach wielospecjalistycznych. Prowadzi również prace adaptacyjne własnego ośrodka specjalistyczno-onkologicznego.

Ogółem, Pratia działa obecnie poprzez ponad 20 ośrodków badań klinicznych w trzech krajach. Główny element integracji procesów będzie stanowić cyfrowa platforma do zarządzania i prowadzenia badań klinicznych – hyggio. Inwestycja Pratia w platformę hyggio została sfinalizowana w marcu 2020 roku w ramach utworzenia spółki Clinscience Technologies. Grupa Neuca, właściciel Pratia, działa w kilku obszarach rynku ochrony zdrowia. Prowadzi działalność hurtową farmaceutyków, produkuje leki i suplementy diety pod markami własnymi (Synoptis Pharma), a także zarządza siecią kilkudziesięciu przychodni pod marką Świat Zdrowia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *