Neuraxpharm przejmuje produkty CNS od Glenmark

Ten post dostępny jest także w języku: English

Neuraxpharm, jeden z czołowych europejskich producentów leków na choroby i zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego (CNS), poinformował o zakupie części portfolio firmy Glenmark w Polsce. Jednocześnie, na czele Neuraxpharm Polska stanie Jacek Sawicki.

Neuraxpharm poszerza portfolio produktów na CNS

Przedmiotem przejęcia jest portfolio 20 produktów Glenmark na ośrodkowy układ nerwowy. Są to zarówno leki Rx jak i produkty OTC. Transakcja obejmuje między innymi takie brandy generyczne jak Cital i Lamotrix oraz suplement diety Revitanerw, stosowany do regeneracji i odbudowy komórek nerwowych.

Zakup części portfolio Glenmark wzmacnia pozycję Neuraxpharm na rynku polskim.  Spółka jest bezpośrednio obecna w Polsce od kwietnia 2019 r., kiedy to otworzyła oddział Neuraxpharm Polska w Warszawie. Wcześniej, od 2014 r., produkty na rynek polski były dostarczane z niemieckiego oddziału spółki. Kluczowym punktem strategii rozwoju firmy jest wkroczenie na szybko rozwijające się rynki w Europie. Celem Neuraxpharm jest umocnienie swojej pozycji w Polsce jako specjalistycznej firmy oferującej produkty na zaburzenia CNS,  zarówno standardowe leki generyczne i parafarmaceutyki (w tym probiotyki i nutraceutyki). Neuraxpharm specjalizuje się bowiem w produktach na ośrodkowy układ nerwowy, które odpowiadają za ponad 85% sprzedaży spółki.

Jacek Sawicki generalnym menedżerem Neuraxpharm na Polskę

W ramach transakcji, zespół promocyjny Glenmark CNS dołączy do działu marketingu i sprzedaży Neuraxpharm Polska. Co więcej, Jacek Sawicki, obecny menedżer krajowy Glenmark Polska, obejmie stanowisko menedżera generalnego Neuraxpharm na Polskę. Obecnie polski dział firmy podlega pod Olafa Krampe, który stoi na czele regionu Europy Środkowej w firmie i jednocześnie jest generalnym menedżerem na Niemcy.

Jacek Sawicki w swojej karierze był związany m.in. z UCB Pharma, Teva, Actavis i S-Lab. Z Glenmark Polska związany jest od października 2017 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *