NFZ: Andrzej Jacyna podał się do dymisji, Adam Niedzielski p.o. prezesa

nfz logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Andrzej Jacyna nie jest już prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). W środę podał się do dymisji, która w czwartek została została pozytywnie zaopiniowana przez radę NFZ.

W NFZ od 2016 r.

Andrzej Jacyna funkcję prezesa NFZ pełnił od czerwca 2018 r. Wcześniej, przez dwa lata był p.o. prezesa. Z NFZ związany był również wcześniej. Od maja 2005 r. do marca 2008 r. pracował jako dyrektor mazowieckiego oddziału funduszu. W latach 1999-2001 był dyrektorem Branżowej Kasy Chorych dla Służb Mundurowych. Pełnił również funkcje dyrektora Szpitala Grochowskiego w Warszawie oraz zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Orłowskiego.

Andrzej Jacyna będzie doradcą premiera?

Jak zapewniał minister zdrowia, Łukasz Szumowski, na antenie Polsat News, dymisja Jacyny nie ma związku z ostatnimi wydarzeniami, m.in. z aferą lekową. Były już prezes NFZ został natomiast rekomendowany premierowi Mateuszowi Morawieckiemu jako doradca.

18 lipca minister zdrowia powierzył pełnienie obowiązków prezesa NFZ Adamowi Niedzielskiemu, zastępcy prezesa d.s. operacyjnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *