Orpea Polska: Kilkanaście nowych placówek

Ten post dostępny jest także w języku: English

Orpea Polska, która prowadzi sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych, w ciągu najbliższych kilku lat planuje otworzyć kolejne ośrodki i zwiększyć liczbę miejsc pobytowych do 2 tys.

Inwestycje Orpea skupią się na Warszawie

Orpea Polska będzie domy opieki pod szyldem Orpea Rezydencje, a kliniki rehabilitacyjne pod marką Clinea Kliniki. Jak informuje medycynaprywana.pl, w planach są otwarcia ośrodków w największych polskich miastach. Kilka placówek powstanie w Warszawie. Oprócz tego spółka uruchomi dom opieki w Krakowie, drugi dom opieki we Wrocławiu oraz kompleksy senioralne w Poznaniu i Gdańsku. W efekcie, liczba miejsc pobytowych w placówkach Orpea ma w ciągu najbliższych kilku lat podwoić się – do około 2 tysięcy. Co ważne, placówki powstaną w centrach miast lub w ich pobliżu.

Oprócz tego, spółka zamierza sukcesywnie modernizować placówki działające wcześniej pod marką Medi-System.

Rezydencja Dąbrówka już przyjmuje pensionariuszy

W maju Orpea oficjalnie uruchomiła dom opieki Rezydencja Dąbrówka. Zlokalizowany jest on na warszawskiej Białołęce. W placówce może mieszkać 130 osób. Jedna trzecia miejsc jest już zajętych. Spółka podkreśla charakter obiektu, który ma umożliwiać seniorom częste spotkania z rodziną i przyjaciółmi (m.in. kąciki zabaw dla dzieci, dużo przestrzeni wspólnych i możliwość organizacji przyjęć okolicznościowych).

Orpea Polska działa na rynku od 2001 r. Prowadzi domy opieki pod szyldami Orpea Rezydencje i Medi-System. Mieszczą się one w Warszawie i okolicach, Chorzowie i Wrocławiu. W tej ostatniej lokalizacji, oprócz domu opieki funkcjonują również mieszkania dla seniorów (tzw. formuła assisted living). Oprócz tego, spółka prowadzi kliniki rehabilitacyjne pod markami Clinea Kliniki i Medi-System. Personel placówek liczy łącznie około 750 osób, w tym lekarzy, pielęgniarek i opiekunek oraz fizjoterapeutów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *