Orpea Polska: ofensywa w segmencie opieki długoterminowej

Ten post dostępny jest także w języku: English

Orpea Polska, prywatny operator domów opieki długoterminowej skupi się w 2019 r. na inwestycjach również w mniejszych miastach wojewódzkich, takich jak Bydgoszcz, Białystok, Lublin, Rzeszów, Kielce, Łódź czy Szczecin, ujawniła prezes spółki, Beata Leszczyńska, w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Orpea prowadzi obecnie w Polsce dziewięć placówek pod kilkoma szyldami. Siedem z nich zlokalizowanych jest w Warszawie lub okolicach, a po jednej we Wrocławiu i Chorzowie.

Obecnie inwestycje spółki skupiają się w dużej mierze na Warszawie i okolicach. Orpea przejęła dom opieki budowany w dzielnicy Tarchomin i zamierza wkrótce rozpocząć budowę domu opieki w Piasecznie. Firma planuje również budowę kliniki rehabilitacyjnej w Międzylesiu, a także przebudowę istniejącego domu opieki w Konstancinie-Jeziorna. Zmodernizowany ma również zostać istniejący dom opieki Ostoya w Starych Babicach. Orpea ma także w planach budowę od podstaw kolejnych 2-3 domów opieki w Warszawie.

Oprócz tego, w perspektywie sześciu lat spółka zamierza mieć co najmniej cztery domy opieki i klinikę rehabilitacyjną we Wrocławiu.

Według Orpea, nakłady inwestycyjne na pojedynczy dom opieki to około 8-10 mln €. Kwota ta uwzględnienia zakup nieruchomości, budowę lub adaptację obiektu i jego wyposażenie. Jeśli obok domu opieki powstaje klinika rehabilitacyjna, wówczas koszt się podwaja.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *