Orpea: Rekordowa inwestycja w Poznaniu

senior szpital

Ten post dostępny jest także w języku: English

Orpea Polska rozpoczęła realizację największego w Polsce kompleksowego centrum senioralnego. Mieścić się ono będzie w Poznaniu i ma docelowo zapewniać opiekę dla 400 osób. Placówka będzie działać wyłącznie komercyjnie.

Centrum senioralne w centrum miasta

Najnowsza inwestycja Orpea realizowana jest w centrum Poznania, u zbiegu ulic Szkolnej i Podgórnej. To teren kupiony w 2017 r. od miasta za około 40 mln zł. Wcześniej mieścił się tam szpital miejski im. Strusia. Obszar, na którym znajdzie się inwestycja, jest częścią zespołu urbanistyczno-architektonicznego Starego Miasta i jest wpisany do rejestru zabytków. Obejmuje między innymi pozostałości murów miejskich i skrzydło dawnego klasztoru sióstr Karmelitanek Bosych.

W kompleksie znajdować się będą m.in. klinika rehabilitacyjna, rezydencja zapewniająca całodobową opiekę, 47 apartamentów w formule assisted living oraz ośrodek pobytu dziennego dla seniorów. Docelowo, kompleks ma posiadać 400 miejsc, w tym 166 miejsc dla starszych osób, które wymagają całodobowej opieki i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Otwarcie zaplanowano na przełom 2021 i 2022 r.

Orpea: Osiem obiektów w najbliższych planach

Poznań to pierwsza inwestycja realizowana przez Orpea w ramach strategii rozwoju usług premium w centrach największych polskich miast. Jest to również pierwsza inwestycja, która obejmie zarówno dom opieki, jak i klinikę rehabilitacyjną oraz apartamenty dla seniorów samodzielnych i miejsce pobytu dziennego.

Orpea ma ambitne plany rozwoju na rynku polskim. W najbliższym czasie w największych polskich miastach powstanie osiem obiektów pod szyldem Orpea Rezydencje i Clinea Kliniki. Trzy z nich będą zlokalizowane w Warszawie, a jedna w podwarszawskim Piasecznie. Powstanie również druga już rezydencja we Wrocławiu, dom opieki w Krakowie oraz kompleks o podobnej wielkości do poznańskiego w Gdańsku. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *