Pandemia COVID-19 wpłynęła na częstość uprawiania sportu przez osoby stosujące odżywki

silownia

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jak wynika z najnowszego raportu PMR ,,Rynek odżywek dla osób uprawiających sport w Polsce 2020. Analiza rynku i perspektywy rozwoju”, ponad jedna trzecia użytkowników odżywek przyznaje, że epidemia COVID-19 wpłynęła na zmniejszenie częstotliwości uprawiania przez nich sportu.

 

COVID-19 z negatywnym wpływem na częstotliwość uprawiania sportu

Jak wynika z badania PMR przeprowadzonego na potrzeby raportu ,,Rynek odżywek dla osób uprawiających sport w Polsce 2020. Analiza rynku i perspektywy rozwoju” 35% użytkowników odżywek przyznaje, że epidemia COVID-19 wpłynęła na zmniejszenie częstotliwości uprawiania przez nich sportu. Warto zaznaczyć, że ograniczenie uprawiania sportu w tej grupie, czyli gronie osób trenujących na tyle często, aby przyjmować zaawansowane produkty dedykowane osobom aktywnym, ograniczenie uprawiania sportu było mniejsze niż w przypadku ogółu populacji.

Kolejne 5% użytkowników odżywek całkowicie zrezygnowało z aktywności fizycznej w wyniku epidemii, zaś ponad jedna piąta ćwiczy częściej.

Jednocześnie, jak wynika z szacunków PMR, rynek odżywek dla sportowców w 2019 r. wart był 325 mln zł.

czestotliwosc uprawiania sportu

Uwagi metodologiczne:

Wartość rynku przedstawiona w raporcie rozumiana jest jako wartość sprzedaży produktów prezentowanych jako odżywki dla osób aktywnych fizycznie posiadających różny status prawny np. suplementu diety lub innego środka spożywczego, np. produktów określanych wcześniej jako dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Wartość rynku dotyczy sprzedaży detalicznej w kanałach internetowych (sklepach, aptekach internetowych i na platformach sprzedażowych) i stacjonarnych (sklepach specjalistycznych z odżywkami, sklepach sportowych, sklepach w galeriach handlowych, spożywczych i w aptekach).

Więcej informacji w raporcie PMR: ,,Rynek odżywek dla osób uprawiających sport w Polsce 2020. Analiza rynku i perspektywy rozwoju.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *