Paweł Buszman odchodzi z zarządu AHP

American Heart of Poland

Ten post dostępny jest także w języku: English

Prof. dr hab. n. med. Paweł Buszman zrezygnował w zeszłym tygodniu ze stanowiska prezesa zarządu American Heart of Poland. Na jego miejsce powołany został Bartosz Sadowski. W AHP doszło również do innych zmian w zarządzie.

Prezes AHP zajmie się działalnością naukową

Prof. Paweł Buszman jest współzałożycielem American Heart of Poland, grupy szpitalnej założonej w 2000 r., w skład której wchodzi obecnie ponad 20 oddziałów kardiologii interwencyjnej i naczyniowej oraz Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe „Ustroń” SA. Wieloletni prezes zarządu oświadczył, że od tej pory skupi się na działalności naukowej, innowacyjnej, grantowej oraz na rozwijaniu międzynarodowej współpracy w dziedzinie medycyny. Prof. Buszman chciałby mieć również więcej czasu dla swoich pacjentów.

Bartosz Sadowski prezesem zarządu AHP

Bartosz Sadowski doświadczenie w prowadzeniu spółek zdobył między innymi pełniąc funkcję prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń SA. W tym czasie przeprowadził on restrukturyzację i dokończył proces prywatyzacji. Opisana zmiana oznacza dla spółki m.in. ściślejszą współpracę pomiędzy podmiotami, które wchodzą w skład AHP. Doprowadzi to z kolei do optymalizacji kosztów i wzrostu EBITDA.

To nie koniec zmian w American Heart of Poland

Z zarządu spółki odchodzą także dr n. med. Marek Król i Wiesław Drópiewski. W wyniku wyższej opisanych roszad skład zarządu American Heart of Poland wygląda następująco:
1. Bartosz Sadowski – Prezes Zarządu
2. Paweł Kaźmierczak – Członek Zarządu Dyrektor ds. Medycznych
3. Magdalena Demucha – Członek Zarządu Dyrektor Finansowy
4. Jacek Rydzek – Członek Zarządu ds. Operacyjnych.

Więcej informacji o grupie AHP w raporcie PMR „Rynek szpitali publicznych i niepublicznych w Polsce 2019. Plany inwestycyjne i analiza porównawcza województw„.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *