PBKM – kolejne przejęcia

dziecko

Ten post dostępny jest także w języku: English

Spóła zależna PBKM ogłosiła w czerwcu 2019 r. zamiar przejęcia dwóch spółek działających w segmencie komórek macierzystych. Transakcja może być sfinalizowana jeszcze w tym roku.

PBKM – apetyt na nowe przejęcia

Spółka zależna PBKM – Stemlab – 5 czerwca zawarła umowę nabycia 65% udziałów spółki Bebecord Stemlife International S.A. Stemlab posiadał już 35% udziałów w tej spółce. Realizując tą transakcję staje się jedynym właścicielem spółki. Bebecord w Portugalii zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i przechowywaniem komórek macierzystych w modelu przedpłaty za przechowywanie materiału biologicznego. Co więcej, na mocy porozumienia z akcjonariuszami Bebecord, spółka nabędzie również 100% udziałów w spółce Bebe4D, która jest właścicielem Mamas e Bebes i zajmuje się pozyskiwaniem klientów.

Łącznie za nabycie wszystkich udziałów Stemlab zapłaci około 7-7,5 mln €. Ostateczna wartość transakcji ma być ustalona do 15 listopada 2019 r. Finalizacja przejęć nastąpi ze środków własnych oraz z zaciągniętych pożyczek po spełnieniu wszystkich warunków umowy i otrzymaniu zgody na akwizycje od portugalskiego urzędu antymonopolowego.

Dotychczasowe akwizycje PBKM

Jak już informowaliśmy wcześniej, w 2018 r. PBKM zrealizował dwa duże przejęcia spółek działających poza Polską. W maju 2018 r. przejął szwajcarskie laboratorium Biocell Lugano. We wrześniu natomiast sfinalizował zakup portugalskiej spółki Stemlab, jednego z największych banków krwi pępowinowej w Europie. W styczniu 2019 r., spółka zależna PBKM nabyła również 95% akcji hiszpańskiej IVI Cordon.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *