PBKM nie kupi Cryo-Save

cryo save

Ten post dostępny jest także w języku: English

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) ogłosił odstąpienie od negocjacji odnośnie zakupu części działalności Cryo-Save od holenderskiego Esperite NV.

Brak porozumienia odnośnie warunków zbycia

W lutym PBKM i Esperite, holenderska spółka biotechnologiczna zawarły list intencyjny dotyczący potencjalnego nabycia przez polską firmę całej działalności Cryo-Save związanej z bankowaniem komórek macierzystych. Cryo-Save to jeden z największych banków komórek macierzystych w Europie, w którym przechowywanych jest ponad 330 tys. próbek krwi pępowinowej i tkanek.

Zgodnie z postanowieniami umowy, PBKM uzyskał, do końca czerwca, wyłączność na prowadzenie negocjacji. Maksymalna cena zakupu miała wynieść 10 mln €, pomniejszone o pewnie zobowiązania zgodnie z proponowanym nabyciem. Teraz PBKM poinformował o odstąpieniu od negocjacji. Spółki nie osiągnęły bowiem porozumienia odnośnie warunków zbycia.

PBKM przechowa komórki od Cryo-Save

Wraz z podpisaniem listu intencyjnego, obie strony zawarły również umowę back-up and storage agreement. Dotyczy ona przechowywania wszystkich preparatów komórek macierzystych Cryo-Save w laboratoriach PBKM w Warszawie. Umowa została zwarta na 5 lat z możliwością przedłużenia. Warunkiem miało być uzyskane przez obie strony zgód od odpowiednich organów. Jak poinformował PBKM, pomimo odstąpienia od negocjacji dotyczących zakupu, umowa odnośnie przechowywania komórek pozostaje aktualna.

Jak informowaliśmy w kwietniu, PBKM zdefiniował listę ewentualnych celów transakcyjnych, które mogą być zrealizowane w ciągu najbliższych kilku kwartałów. Wartość tego koszyka to około 60 mln €.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *