Pharmena: Z NewConnect na GPW, liczy na 15,3 mln zł

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pharmena, polska spółka biotechnologiczna, zamierza przejść z NewConnect na GPW. Następnie, planuje pozyskać 15,3 mln zł z emisji akcji serii E. Środki te przeznaczy na rozwój działalności.

Przeniesienie notowań na GPW ma nastąpić przed dniem 3 kwietnia. W dniach 4-23 kwietnia przyjmowane będą zapisy na akcje serii E. Akcje będą oferowane w formie subskrypcji zamkniętej, z zachowaniem prawa poboru przez dotychczasowych akcjonariuszy. Objęcie akcji zadeklarował Pelion, dotychczasowy udziałowiec. Przydział akcji nastąpi natomiast 8 maja.

Pharmena liczy na pozyskanie z emisji 15,3 mln zł. Z tej kwoty, ponad 12 mln zł przeznaczy na wprowadzenie do sprzedaży nowych suplementów diety – w Polsce i w niektórych krajach UE.

Dodatkowo, około 2 mln zł sfinansuje przygotowanie dokumentacji zgłoszeniowej oraz przeprowadzenie procesu rejestracji cząsteczki 1-MNA. Pharmena chce ją zarejestrować jako nową żywność w Chinach, Indiach, Japonii i Australii.

Kolejne 0,5 mln zł posłuży natomiast przeprowadzeniu badań na lekiem 1-MNA w modelach zwierzęcych (nowe wskazania).

Głównym przedmiotem działalności Pharmeny jest komercjalizacja innowacyjnych preparatów. Obecnie głównym rynkiem działalności spółki jest Polska. Pharmena chce jednak rozwijać się również poza granicami kraju. W 2018 r. spółka zarejestrowana cząsteczkę 1-MNA jako nową żywność w UE. Pharmena planuje budowę w Polsce marki o nazwie Menavitin dla suplementów diety opartych na 1-MNA. Produkty na bazie 1-MNA chce również wprowadzić na rynek europejski, pod marką Menavitin oraz w ramach współpracy tzw. white label.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *