Pierre Fabre Dermo-Cosmetique z e-sklepem w Polsce

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, producent dermokosmetyków, uruchomił e-sklep w Polsce. Jest to drugi po Korei Południowej i pierwszy w Europie e-sklep spółki.

E-sklep działa pod nazwą Dermo-Cosme Shop. Partnerem logistycznym e-commerce marki Pierre Fabre Dermo-Cosmetique w Polsce została spółka OEX E-Business z Grupy OEX.

Pierre Fabre jest jednym z największych graczy na aptecznym rynku dermokosmetyków w Polsce. W portfolio dermokosmetyków firmy znajdują się takie marki jak Avene, Galenic, Klorane, Ducray czy Elancyl.

Według najnowszych prognoz PMR, w latach 2019-2023 część apteczna rynku dermokosmetycznego w Polsce będzie rosła o około 3% rocznie. W 2023 r. osiągnie wartość ponad 1,4 mld zł. Co istotne, kanał internetowy (sklepy i apteki internetowe) będzie rozwijał się szybciej niż apteczny.

Według badania PMR z 2017 r., co czwarty dorosły Polak zadeklarował zakup co najmniej jednego dermokosmetyku w roku poprzednim. Chociaż apteki stacjonarne pozostają głównym miejscem zakupu dermokosmetyków w Polsce, zakupy tych produktów przez internet cieszą się większą popularnością niż w np. leków OTC.

Według naszych respondentów, atrakcyjna cena jest głównym czynnikiem motywującym do zakupu dermokosmetyków przez internet. Istotne są również takie kwestie jak zaufanie do marki, sposób działania oraz obecność naturalnych składników.

Badanie omnibusowe zostało przeprowadzone przez PMR techniką wywiadów telefonicznych (CATI) na reprezentatywnej próbie 1 011 dorosłych Polaków. Przeprowadziliśmy także dodatkowe badanie na próbie celowej 203 dorosłych użytkowników internetu. Oba badania zrealizowaliśmy w styczniu 2017 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *