Dr. Max otworzył pierwszą walk in clinic

Ten post dostępny jest także w języku: English

Dr. Max, jedna z największych niezależnych sieci aptecznych w Polsce, uruchomił na początku listopada pierwszy gabinet lekarski w formacie walk in clinic. Placówka powstała w jednej z krakowskich galerii handlowych, przy aptece spółki.

Gabinet Dr. Max jest przeniesieniem na rynek polski formatu walk in clinic. Koncepcja ta jest bardzo popularna  między innymi w Stanach Zjednoczonych i oznacza gabinet szybkiej konsultacji medycznej. Dlatego też, Dr. Max kieruje swoją ofertę do osób, które porady lekarza potrzebują natychmiast i chcą ją uzyskać przy okazji robienia zakupów lub w czasie przerwy obiadowej. Rejestracja na wizytę odbywa się przy pomocy infokiosku, zlokalizowanego przy przychodni. Możliwe jest także umówienie się przez internet.

Według Karola Piaseckiego, dyrektora zarządzającego Dr. Max Polska, wybór galerii handlowej jako lokalizacji gabinetu był nieprzypadkowy. Spółka chciała w ten sposób wykorzystać m.in. długie godziny otwarcia, dogodny dojazd komunikacją miejską i dostępność miejsc parkingowych.

Obecnie w placówce przyjmuje lekarz pierwszego kontaktu. W przyszłości, będą zostać wprowadzone konsultacje lekarzy specjalistów oraz badania diagnostyczne.

Dr. Max zamierza uruchamiać również gabinety w nowych lokalizacjach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *