Polak na stanowisku Chief Information Oficer w Medicover

jaroslaw urbanczyk skanska

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jarosław Urbańczyk od 1 października pełni funkcję Chief Information Oficer (CIO) w centrali Medicover. Na stanowisku tym zastąpi Anthony Camerona.

Urbańczyk w strukturach Medicover będzie pracował w ramach zespołu zarządzającego. Jako CIO będzie osobą odpowiedzialną za stan, rozwój i wdrożenia technologii informacyjnych. Polskim odpowiednikiem tego stanowiska jest dyrektor ds. informatyki.

Jarosław Urbańczyk ma bogate doświadczenia na podobnych stanowiskach. Przez ostatnie 15 lat związany był z firmą Skanska, międzynarodowym przedsiębiorstwem budowlanym. Pełnił tam funkcję CIO – najpierw na Polskę, później na Europę Środkową. Zintegrował działy IT dla jednostek Skanska w Polsce, a następnie zbudował sprawnie działającą wspólną strukturę IT dla Skanska w całej Europie Środkowej. Przez ostatnie pięć lat pracował w Szwecji jako CIO całej Grupy Skanska oraz wiceprezes ds. IT. Zarządzał 11 krajami w Europie oraz USA.

Wcześniej związany był z AHP Pharma/Pfizer oraz Net-Technology. Na stanowisku CIO Urbańczyk zastąpi Anthony Camerona, który przeszedł na emeryturę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *