PolTREG debiutuje na rynku głównym GPW

ABM: Czy innowacyjne rozwiązania terapeutyczne w technologii RNA mają szansę w Polsce ?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Już dziś, we wtorek, 23 listopada PolTREG zadebiutuje na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie. Środki, które spółka uzyska poprzez emisję akcji pozwolą rozwijać kluczowe cele strategiczne, takie jak badania kliniczne terapii komórkowych w leczeniu cukrzycy typu 1.

Debiut na GPW został poprzedzony przydzieleniem maksymalnej liczby 1 332 414 nowych akcji w ramach oferty publicznej, której wartość wyniosła ok. 100 mln zł brutto. Stopa redukcji w transzy detalicznej osiągnęła 24,22%.

PolTREG, który jest światowym pionierem terapii komórkowych, przeznaczy środki z emisji nowych akcji m.in. na finansowanie badań klinicznych tego rodzaju terapii w leczeniu cukrzycy typu 1 i stwardnienia rozsianego. Ponadto spółka będzie rozwijać platformę Treg 2.0., która zajmuje się antygenowo specyficznymi Tregami oraz CAR-TREG’ami. W tym projekcie spółka będzie współpracować z firmą AZTherapies, która jest jednym z liderów tego typu rozwiązań. Emisja akcji pomoże także sfinansować budowę centrum badawczo-rozwojowego oraz nowego laboratorium produkcyjnego w Gdańsku przeznaczonego do komercyjnej produkcji preparatów TREGS.

PolTREG wykorzystuje w swoich terapiach komórki T-regulatorowe (TREGS), które pozwalają oferować rozwiązania w obszarze autoimmunologii. Zaawansowane badania kliniczne dają także szanse pacjentom zmagającym się z cukrzycą typu 1 lub stwardnieniem rozsianym na otrzymanie w przyszłości skutecznego leku. Warto dodać, że firma PolTREG przeprowadziła pierwsze na świecie podanie preparatu TREG u człowieka.

Podobne wpisy