Poprawa sytuacji ekonomicznej w kolejnych latach będzie sprzyjać rozwojowi rynku suplementów diety

supplements

Jak wynika z badania PMR, w 2021 i w kolejnych latach rozwojowi suplementów diety sprzyjać będzie poprawa sytuacji ekonomicznej. Kryzys minie i Polacy znowu będą mogli pozwolić sobie na droższe produkty, nie tylko takie pierwszej potrzeby. A do nich należą suplementy diety – są na rynku i takie, których opakowanie kosztuje kilkaset zł. Z kolei otwarcie siłowni, zezwolenie na organizację wydarzeń sportowych, ogólnie powrót do aktywności fizycznej wpłynie na odrodzenie rynku odżywek dla osób aktywnych fizycznie.

Czynnikiem stymulującym sprzedaż będzie również rosnący trend dbałości Polaków o zdrowie, a także wzrost skali pewnych problemów zdrowotnych na skutek pandemii (np. otyłości), jak również zwiększenie się zachorowalności na skutek zaniedbań w badaniach diagnostycznych i wizytach lekarskich w czasie pandemii np. układu krążenia (suplementy na wsparcie funkcji tego układu).

Według najnowszych prognoz PMR, w 2021 r. możemy spodziewać się wzrostu tego rynku o 7,7%, do wartości 6,4 mld zł w cenach końcowych (wszystkie kanały sprzedaży). Najwolniej spośród przeanalizowanych przez PMR kanałów będzie rosła sprzedaż w aptekach (analiza obejmuje kanał internetowy – apteki, sklepy i platformy, pozaapteczny – sklepy stacjonarne m.in. z odżywkami, drogerie, sportowe, zielarskie i kanał apteczny).

Szczegółowe informacje m.in. o poszczególnych kanałach sprzedaży suplementów diety wraz z prognozami do roku 2026 znajdują się w raporcie „Rynek suplementów diety w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

 

O autorze

Monika Stefańczyk

Dyrektor Działu Analiz Sektora Pharma

  • Posiada wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu raportów i prowadzeniu badań rynkowych w obszarze rynku farmaceutycznego i ochrony zdrowia.
  • Publikacje Moniki obejmują m.in. analizę rynku usług diagnostyki laboratoryjnej, szpitali publicznych i niepublicznych, prywatnej opieki zdrowotnej, sprzętu medycznego, itp.
  • Realizowała i koordynowała projekty zarówno w Polsce, jak i w innych krajach np. w Rumunii, Rosji, Ukrainie, Uzbekistanie, Czechach, Słowacji, Bułgarii i innych.
  • Regularnie udziela wywiadów i jest cytowana w krajowej i zagranicznej prasie ekonomicznej i branżowej.
  • Prelegent na wielu konferencjach traktujących o rynku farmaceutycznym i ochrony zdrowia.
  • Jest absolwentką Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *