Pratia z Grupy Neuca inwestuje w Bułgarii

mikroskop

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pratia, spółka z Grupy Neuca, której oferta obejmuje ponad 90 dedykowanych i szpitalnych ośrodków badawczych w sześciu krajach, zainwestowała w sieć ośrodków badawczych Clinical Research Union w Bułgarii.

Europejska ekspansja Pratii

Pratia, spółka należąca do Grupy Neuca, zainwestowała w sieć ośrodków badawczych Clinical Research Union w Bułgarii. Bułgaria, to kolejny po Polsce, Ukrainie, Niemczech, Hiszpanii oraz Czechach kraj, gdzie Pratia rozwija swoją działalność. Obecnie oferta spółki Pratia obejmuje ponad 90 dedykowanych i szpitalnych ośrodków badawczych w sześciu krajach. Pratia prowadzi ponad 500 badań klinicznych rocznie. Jak podała spółka Neuca, Pratia jest największą niezależną siecią ośrodków badawczych w Europie.

Sieć Clinical Research Union to 18 ośrodków badawczych, w tym 13 ośrodków zlokalizowanych w szpitalach.

Pratia działa w modelu prowadzenia badań w różnych typach ośrodków: dedykowanych własnych ośrodkach ambulatoryjnych, ośrodkach hybrydowych współpracujących ze szpitalami czy wyspecjalizowanych ośrodkach badań onkologicznych. Spółka prowadzi badania w dziedzinach m.in. onkologii, hematoonkologii, szczepionek czy chorób zakaźnych i autoimmunologicznych.

Podstawową działalnością Grupy Neuca, do której należy Pratia, jest hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa poprzez spółkę Synoptis Pharma prowadzi także działalność w zakresie marek własnych Apteo, Genoptin, Cera+ i Kic Kic. W Grupie działają również przychodnie lekarskie Świat Zdrowia oraz inne spółki m.in. z zakresu telemedycyny.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *