DOZ zamknie 12 aptek na Podlasiu?

doz apteka logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny (WIF) na Podlasiu wydał decyzję w sprawie 12 aptek należących do sieci aptek DOZ. Decyzja jest odpowiedzią na wniosek ZAPPA w sprawie naruszenia limitu antykoncentracyjnego.

6 miesięcy na usunięcie uchybień

Decyzja WIF wskazuje, że 12 spółek DOZ stanowi grupę kapitałową, która prowadzi na terenie województwa podlaskiego 16 aptek. Limit antykoncentracyjny w tym regionie wynosi natomiast cztery apteki.

Na mocy wydanej przez WIF na Podlasiu decyzji sieć aptek DOZ ma sześć miesięcy na dostosowanie się do obowiązujących przepisów. W przeciwnym razie zezwolenia na prowadzenie 12 aptek mogą zostać cofnięte.

DOZ: Największa sieć apteczna w Polsce

Sieć apteczna DOZ należy do grupy Pelion i jest zarządzana przez spółkę DOZ SA. Sieć składa się z około tysiąca placówek i jest największą siecią obecną na rynku farmaceutycznym w Polsce. Część placówek działa na zasadzie franczyzy.

Warto zaznaczyć, że decyzja wydana przez WIF w sprawie aptek na Podlasiu nie jest ostateczna. Firmie przysługuje prawo do odwołania się od jej zapisów do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *