ProCarePlus Pharma zamierza zadebiutować na NewConnect na przełomie III i IV kw. br.

newconnect

Ten post dostępny jest także w języku: English

ProCarePlus Pharma jest w trakcie ubiegania się o wprowadzenie swoich akcji do obrotu na rynku NewConnect. Debiut nie będzie połączony z emisją akcji. Celem spółki jest systematyczny rozwój portfela leków i suplementów diety o potwierdzonej wartości klinicznej w wielu atrakcyjnych obszarach rynku farmaceutycznego.

ProCarePlus Pharma, to firma farmaceutyczna, której głównym obszarem zainteresowania jest sprzedaż suplementów diety, leków generycznych oraz leków generycznych plus. W przyszłości firma planuje również opracowywanie innowacyjnych leków we współpracy z polskimi ośrodkami akademickimi.

Spółka zawarła w lipcu umowę z greckimi firmami, która obejmuje licencjonowanie i dostawę leku zawierającego substancję czynną Rivaroxaban. Jest to jeden z najważniejszych leków kardiologicznych stosowanych w leczeniu chorób zakrzepowo-zatorowych. Umowa przewiduje m.in. dostawę tego leku do 2024 r. za minimalną kwotę 590 tys. euro. Jednocześnie spółka dąży do zawarcia w kolejnych kwartałach kolejnych istotnych umów z dużymi podmiotami na licencje i dostawy leków na rynek polski. W spektrum zainteresowania znajdują się zarówno leki dobrze znane, jak i te niedostępne na polskim rynku.

Firma posiada w swoim portfolio również sześć suplementów diety: Insudiab, Cyncor, CyncorC, Lumbagor, Artroreg, Gastrit. Obecnie są sprzedawane wyłącznie przez internet, natomiast rozwijana jest współpraca z sieciami aptek i hurtowniami farmaceutycznymi.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *