AHP na fali zmian

stetoskop serce echokardiografia

Ten post dostępny jest także w języku: English

Adam Szlachta został powołany na stanowisko prezesa zarządu największej sieci oddziałów kardiologicznych w Polsce. American Heart of Poland (AHP) poinformowało, że na nowym stanowisku Szlachta zajmie się opracowaniem wieloletniej strategii rozwoju. Spółka podpisała też 10 września umowę z Siemens Healthineers na dostawę angiografów do wszystkich oddziałów w Polsce!

Blisko 10 lat doświadczenia w branży medycznej

Adam Szlachta jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Związany z AHP od grudnia 2018 r. przed objęciem stanowiska prezesa zarządu pełnił tam funkcję Dyrektora Finansowego w zarządzie spółki. Wcześniej przez wiele lat związany był z siecią klinik kardiologicznych należących do holdingu Carint. Szlachta obejmuje stanowisko prezesa zarządu po Bartoszu Sadowskim, który pełnił tą funkcję od maja 2019 r.

– Obecnie został skutecznie zakończony pierwszy etap transformacji w firmie, który przeprowadzono w zdecydowany i sprawny sposób. Celem, jaki stawiamy przed sobą obecnie, jest wprowadzenie strategii fundamentalnego rozwoju Grupy poprzez wzrost i dywersyfikację działalności medycznej, rozwój organiczny, a także akwizycje. Okoliczności związane z pandemią COVID-19, z jakimi się mierzymy, są z pewnością dużym wyzwaniem dla realizacji tych planów, ale jestem przekonany, że kompetencje, doświadczenie i determinacja obecnego zarządu poprowadzi Grupę w kierunku zrównoważonego wzrostu – wyjaśnił cytowany w komunikacie Adam Szlachta, prezes AHP.

AHP ostatnie inwestycje. I co dalej?

10 września 2020 r. AHP poinformowała o zawarciu umowy z Siemens Healthineers na wymianę angiografów we wszystkich oddziałach należących do sieci. Sieć wyda na nowy sprzęt ponad 50 mln zł. Umowa została podpisana na 10 lat i ma zagwarantować AHP przerwę w dostępie do angiografów jedynie przez 2% dni w roku. Spółka podała, że planuje również modernizacje pozostałej infrastruktury. Bowiem, niedługo odnowione zostanie Uzdrowisko Ustroń oraz Szpital w Katowicach. W przyszłym roku AHP zamierza wymienić też większość posiadanych echokardiografów, wynika z informacji podawanych w wywiadzie dla Pulsu Biznesu.

Na początku 2020 r. pisaliśmy, że American Heart of Poland (AHP), zamierza w 2020 r. zainwestować ponad 55 mln zł w modernizację infrastruktury. Sieć prowadzi ponad 20 oddziałów kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej w Polsce. W 2019 r. przychody AHP były na poziomie 307,5 mln zł osiągając wzrost o ponad 19% w porównaniu do wyników z 2018 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *