Australijskie suplementy Voost w portfolio Procter & Gamble

witaminy suplementy napoj

Ten post dostępny jest także w języku: English

Po siedmiu latach australijska marka witamin musujących Voost zmieni właściciela. Przejęcia dokonał Procter & Gamble (P&G), wynika z informacji podawanych przez Smartcompany. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Procter & Gamble w segmencie zdrowia

Australijska firma VitaminHaus, wraz z marką musujących suplementów diety Voost, została przejęta przez największego na świecie producenta dóbr konsumpcyjnych, firmę Procter & Gamble, informuje Smartcompany. Wartość transakcji nie jest znana.

Marka Voost powstała w 2013 r. i rozwijała produkty zawierające witaminy i minerały w formie musujących tabletek. Zgodnie z informacjami podawanymi na stronie firmy, suplementy diety Voost, poza Australią, są obecnie eksportowane do Wielkiej Brytanii, RPA, Hong Kongu, Fidżi, Papui Nowej Gwinei i na Filipiny.

Nie jest to pierwsze wejście Procter & Gamble do sektora farmaceutycznego. W 2011 r. P&G razem z Teva stworzyli joint venture pod nazwą PGT Healthcare. Zostało one rozwiązane w lipcu 2018 r. Pod koniec 2018 r. firma informowała również o przejęciu działu produktów OTC firmy Merck KGaA.

Dobry rok dla witamin i minerałów

W 2020 r. rynek witamin i minerałów napędzany był zwiększonymi zakupami produktów wspomagających odporność w związku z pandemią koronawirusa. Należy również pamiętać o wzroście świadomości profilaktyki i zdrowego trybu życia ogółem w społeczeństwie, które to również stymulują ten segment rynku suplementów diety do wzrostu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *