Medicover przejmuje Grupę CDT Medicus

Medicus CDT Group 

Ten post dostępny jest także w języku: English

Medicover wyraził zgodę na zakup Grupy CDT Medicus, jednego z wiodących prywatnych dostawców usług medycznych w Legnicy-Głogowie. W wyniku tej inwestycji portfel Medicover powiększy się o liczne placówki medyczne, w tym dwa szpitale i kilkanaście przychodni. Zanim transakcja zostanie sfinalizowana, musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Medicover, który zarządza portfelem szpitali obejmującym Szpital Medicover, Szpital Damiana, Grupę Neomedic, Rehasport, Centrum Medyczne MML w Warszawie oraz sieć Domów Lekarskich w Szczecinie, przejmie Grupę CDT Medicus po spełnieniu warunków umowy i uzyskaniu zgody UOKiK. Medicover spodziewa się dalszego rozwoju w wyniku silnej pozycji Grupy CDT Medicus oraz oczekiwanych synergii.

Grupa CDT Medicus, założona w 1992 roku, zatrudnia dziś ponad 1000 osób, w tym 330 lekarzy i 225 pielęgniarek. Oferuje usługi w modelu komercyjnym, takie jak fee-for-service (FFS), opiekę ambulatoryjną i szpitalną finansowaną przez NFZ oraz abonamenty medyczne. Działa również jako podwykonawca dla najbardziej znaczących organizacji medycznych w Polsce.

Medicover Polska od 26 lat koncentruje się na szerokiej gamie usług od zdrowia po dobre samopoczucie. W portfolio firmy znajduje się opieka profilaktyczna i ambulatoryjna, specjalistyczna opieka zdrowotna, nowoczesne usługi stomatologiczne, zaawansowane zabiegi in vitro oraz kreatywne rozwiązania z zakresu wellness, w tym sport i dieta. Medicover posiada i prowadzi 70 klubów fitness i siłowni w całej Polsce, a także placówki medyczne, wysokiej klasy szpitale, apteki, kliniki leczenia niepłodności, centra stomatologiczne i salony optyczne. Klientom korporacyjnym oferuje również pakiety sportowe i rozrywkowe oraz usługi gastronomiczne. Medicover Polska jest obecny we wszystkich regionach Polski.

Podobne wpisy