Dom Lekarski sprzedaje udziały

dom lekarski medicover szczecin

Ten post dostępny jest także w języku: English

Na mocy przedwstępnej warunkowej umowy sprzedaży akcji z dnia 2 lutego 2021 r. Medicover staje się właścicielem pakietu kontrolnego (73%) Dom Lekarski SA. Placówki, których dotyczy transakcja będą jednak kontynuować swoją działalność pod marką Dom Lekarski, poinformowano.

Marka Dom Lekarski zostanie na rynku

W wyniku akwizycji Medicover staje się udziałowcem w pięciu ośrodkach w Szczecinie prowadzonych przez Dom Lekarski SA. Chodzi o Przychodnię Turzyn, Outlet Park, Piastów Office Center z oddziałem szpitalnym i nowoczesną salą operacyjną, Przychodnię Rydla oraz Oddział Szpitalny Gombrowicza, będący niezależnym centrum zabiegowym. Wszystkie pięć placówek, których dotyczy transakcja, będzie kontynuować działalność pod marką Dom Lekarski. Oferta medyczna tych ośrodków nie wlicza się do świadczeń gwarantowanych w ramach pakietów medycznych Medicover.

Spółka Dom Lekarski notowana jest na giełdzie NewConnect od 2011 r. Obecnie 85% przychodów spółki Dom Lekarski SA pochodzi z prywatnych usług medycznych, natomiast 15% ze współpracy w ramach kontraktu z NFZ.

Dom Lekarski SA w czwartym kwartale 2020 r. osiągnął jednostkowe przychody na poziomie 3,7 mln zł, co oznacza spadek o około 42% w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 r. Na koniec 2020 r. zatrudnienie w spółce wynosiło około 57 osób (w przeliczeniu na pełne etaty). Kadra medyczna skupia jednak ponad 150 lekarzy z zakresu 40 specjalizacji. Warto zaznaczyć, że Dom Lekarski SA 1 stycznia 2020 r. zaprzestał konsolidacji sprawozdań finansowych ze spółką Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o.o. Było to wynikiem zmniejszenia udziału w kapitale tej spółki z 74% do 48%.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *