Firmy farmaceutyczne inwestują w Polsce

wierzowce biuro moderna bayer

Ten post dostępny jest także w języku: English

Bayer ogłosił plany uruchomienia w Polsce swojego centrum Digital Hub. Jednostka ma wystartować w lipcu br. i będzie odpowiedzialna za projektowanie rozwiązań cyfrowych dla branży farmaceutycznej oraz rolnictwa. Inwestycje w naszym kraju planuje również inna firma farmaceutyczna – Moderna.

Bayer otwiera w Polsce Digital Hub

Pod koniec kwietnia 2021 r. Bayer oficjalnie ogłosił plan otwarcia własnego Digital Hub w Polsce. Nowe centrum będzie zlokalizowane w Warszawie, a jego start planowany jest na lipiec br. Jednostka ma koncentrować się na opracowywaniu rozwiązań cyfrowych dla branży farmaceutycznej oraz rolnictwa.

Inwestycja Bayer ma zagwarantować zatrudnienie w warszawskim ośrodku nawet dla 400 specjalistów IT. Szczególnie poszukiwani są programiści z doświadczeniem w uczeniu maszynowym, sztucznej inteligencji i badaniach operacyjnych. Dodatkowo w Digital Hub będzie pracował specjalny zespół ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Bayer planuje zakończyć rekrutację pracowników na większość stanowisk w nowym hubie do końca 2022 r.

Bardzo się cieszymy, że Bayer wybrał Polskę jako lokalizację nowego Digital Hubu. To kraj o niezwykle dynamicznej gospodarce, a Polaków charakteryzuje imponujący talent do innowacji i nowych technologii, zwłaszcza w obszarach takich, jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe – komentuje Markus Baltzer, prezes firmy Bayer w Europie Środkowo-Wschodniej.

Moderna z globalnym centrum usług w Warszawie

Jak informuje Puls Biznesu, plany rozwoju w Polsce ma również inna firma farmaceutyczna – Moderna. Moderna, znana z opracowania szczepionki na COVID-19, według informacji podawanych przez portal otworzy również w Warszawie swoje globalne Centrum Usług.

Centrum zajmie się m.in. finansami, nadzorem nad bezpieczeństwem farmakoterapii, HR, cyfryzacją oraz weryfikacją zgodności z wymogami (compliance). Według nieoficjalnych doniesień, zatrudnienie w tym miejscu ma znaleźć od 150 do 300 pracowników.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *