Grupa LUX MED rozwija się w ortodoncji cyfrowej

lux med logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Smile Design Clinic oraz Ortofan Clinic w Warszawie stały się częścią , największego prywatnego operatora placówek medycznych w Polsce, grupy LUX MED. W obu placówkach lekarze specjalizują się w ortodoncji cyfrowej i stosują metodę Ivisalign. To kolejne przejęcie firmy, obok Silver Dental Clinic w Piasecznie, w segmencie stomatologiczno-ortodontycznym.

Rozwój ortodoncji cyfrowej

Jest to jedno z nielicznych przejęć, które dokonało się w czasach pandemii, co świadczy o dużych perspektywach tego sektora w przyszłości, choć niewątpliwie rok 2020 będzie dla niego najgorszym okresem od wielu lat. Przejęte placówki to kompleksowo wyposażone kliniki stomatologiczne. Oferują świadczenia  z zakresu chirurgii, stomatologii zachowawczej, estetycznej i dziecięcej, protetyki, endodoncji, periodontologii oraz ortodoncji. W celu rozwoju ortodoncji cyfrowej grupa LUX MED na początku 2020 r. zakupiła 10 skanerów służących do projektowania nowego uśmiechu. Co więcej, ponad 30 lekarzy z całej Polski zdobyło certyfikaty, dające im uprawnianie do stosowania tej metody. Zgodnie z informacjami podawanymi przez firmę, rozwiązanie jest obecnie stosowane w ponad 10 placówkach stomatologicznych grupy LUX MED.

Warto zaznaczyć, że grupa LUX MED nawiązała również strategiczną współpracę z firmą Invisalign, oferującą niewidoczne nakładki, które są alternatywą dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

LUX MED Stomatologia

–  Przejęcie tych placówek to realizacja większej strategii rozwoju LUX MED Stomatologia, która składa się z trzech elementów – pierwszy to budowanie własnych klinik stomatologicznych, których elementem są nowoczesne technologie, takie jak stomatologia cyfrowa i zatrudnianie specjalistów specjalizujących się dziedzinach, które chcemy rozwijać, drugi kierunek to rozwój ortodoncji, będącej elementem cieszącego się dużą popularnością trendu wellbeingowego i dbałości o zdrowy i ładny wygląd. Specjalność ta to najszybciej rozwijający się element rynku stomatologicznego, szczególnie tzw. projektowanie cyfrowe uśmiechu. Trzeci element naszej strategii to akwizycje, czyli przejmowanie nowoczesnych placówek stomatologicznych już działających na rynku – powiedział cytowany w komunikacie prasowym na medycynaprywatna.pl Daniel Petryczkiewicz, dyrektor ds. rozwoju LUX MED Stomatologia.

Jak podano w komunikacie, w ramach placówek stomatologicznych grupy LUX MED działa obecnie około 200 własnych gabinetów stomatologicznych i 70 centrów medycznych.

Na temat aktualnych trendów i prognoz rozwoju rynku usług stomatologicznych będzie można podyskutować na Forum PMR Private Healthcare 2021 już 10 września.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *