Grupa Pelion w 7R Park Łódź West I

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ruszył zakład produkcyjny Medezin w inwestycji 7R Park Łódź West I w Konstantynowie Łódzkim. To już druga marka należąca do grupy Pelion, która działa w 7R Park Łódź West I. Powierzchnia dla Medezin powstała w formule BTS i została przystosowana do potrzeb branży farmaceutycznej.

Nowy zakład grupy Pelion

Nowy obiekt Medezin ma ponad 3 700 m2 powierzchni magazynowo-przemysłowej, która została podzielona na wytwórnię leków oraz hurtownię. Dodatkowo firma zajmuje 450 m2 powierzchni biurowej zlokalizowanej przy części produkcyjnej oraz składowania. Zakład produkcyjny Medezin ma zaopatrzyć w produkty lecznicze inne spółki grupy Pelion. Wśród najbardziej znanych marek warto wymienić m.in. sieć aptek DOZ, drogerie Natura oraz Polską Grupę Farmaceutyczną,.

Łódź jest dla nas strategicznie ważną lokalizacją. W budynku zaprojektowanym we współpracy z 7R uruchomimy zakład produkcyjny, gdzie wytwarzane będą produkty lecznicze w zakresie secondary packaging. Tego typu czynności wymagają skrupulatnie przestrzeganych warunków w pomieszczeniach, gdzie powstają i są składowane. Dzięki bliskiej współpracy z deweloperem udało nam się stworzyć przestrzeń, która odpowiada na nasze potrzeby i pozwoli nam się rozwijać w centrum kraju – wyjaśnia w komunikacie Paweł Pyć, Project Manager w Medezin, część grupy Pelion.

Udogodnienia zakładu Medezin w 7R Park Łódź West I

W nowym zakładzie Medezin, zlokalizowanym na terenie 7R Park Łódź West I, możliwa jest kontrola temperatur w zakresie od 15 do 25°C. Ponadto zainstalowano tam chłodnię z agregatem do przechowywania produktów leczniczych w zakresie temperatur od 2 do 8°C. Regularnie, co godzinę, w części produkcyjnej następuje również wymiana powietrza, podano w informacji prasowej. W budynku zastosowano platformy przeładunkowe typu „autodock”, których zadaniem jest zniwelowanie zmian temperatury panującej wewnątrz magazynu podczas operacji załadunku towarów.

Medezin Sp. z o.o. jest jedną ze spółek Pelion SA. a jej właścicielem jest Polska Grupa Farmaceutyczna SA – spółka wiodąca w linii biznesowej sprzedaż hurtowa. Firma, działając w ramach grupy Pelion, zapewnia usługi przede wszystkim w zakresie obsługi producentów produktów leczniczych. Warto zaznaczyć, że 7R Park Łódź West I to nowoczesny park magazynowy o łącznej powierzchni 32 000 m2, złożony z dwóch obiektów klasy A.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *