Kolejna firma farmaceutyczna na zakupach

tablet mężczyzna but

Ten post dostępny jest także w języku: English

Chiesi Poland firma farmaceutyczna należąca do Chiesi Group poinformowała o zakupie 100% udziałów w Smart Pharma. Firma zamierza rozwijać portfolio produktów dla niemowląt i dzieci poznańskiej spółki. Docelowo dojdzie do połączenia obu spółek.

Smart Pharma: pozycja na rynku farmaceutycznym

Smart Pharma sp. z o.o.  została założona w 2014 r. przez Michała Taisner. Jak podano w komunikacie, pieniądze na rozwój firmy na początkowym etapie wyłożyły fundusze: YouNick Mint, SpeedUp Innovation oraz ZYLIOON Invest. Firma od początku rozwijała produkty niszowe, przede wszystkim z dziedziny neonatologii, w tym produkty z żelazem elementarnym oraz zestaw tzw. witamin krwiotwórczych i preparatów do zastosowania w profilaktyce niedokrwistości z niedoboru żelaza (Innofer, InnovitumB).

W 2019 r. sprzedaż produktów Smart Pharma wyniosła blisko 10 mln zł (dane IQVIA). W czerwcu 2020 r. Smart Pharma Sp. z o.o.  otrzymała tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości w kategorii Mikroprzedsiębiorca.

Chiesi planuje rozwój portfela produktowego

Chiesi Poland to firma farmaceutyczna z wieloletnim doświadczeniem. Jest częścią międzynarodowej grupy obecnej w 29 krajach. W Polsce rozwija się zarówno organicznie jak i poprzez przejęcia. Portfolio firmy skupia się przede wszystkim na lekach na receptę. W Polsce do jednych z bardziej znanych produktów Chiesi należy zaliczyć Fostex. Lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym oraz rozszerzającym oskrzela, ułatwiający swobodny przepływ powietrza w drogach oddechowych.

Po przejęciu, Chiesi Poland planuje rozwijać obecny portfel produktowy Smart Pharma. Docelowo, spółki mają zostać zintegrowane. Michał Taisner będzie pełnił rolę prezesa spółki do końca 2020 r. Następnie weźmie udział w procesie integracji obu podmiotów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *