Kolejne przejęcie na rynku badań klinicznych

asystent

Ten post dostępny jest także w języku: English

Polska sieć ośrodków badań klinicznych, po inwestycjach w Niemczech i Ukrainie, zaczyna działalność również w Hiszpanii. W związku z tym, Grupa Neuca, poprzez spółkę zależną Clinscience, objęła 100%  udziałów w spółce Experior. Jest to firma działająca na rynku badań klinicznych.

Experior: dostęp do ponad 50 szpitali klinicznych

Experior to firma typu Clinical Research Organization (CRO), która od prawie 20 lat rozwija się na rynku hiszpańskim obejmując swymi działaniami operacyjnymi Hiszpanię, Włochy, Francję, UK oraz kraje Beneluxu. Do głównych obszarów terapeutycznych należy zaliczyć: onkologię,  neurologię, choroby zakaźne oraz autoimmunologiczne. Hiszpańska spółka posiada również wiedzę dotyczącą rozwoju projektów badawczych w zakresie  ATMP – zaawansowanych technologii medycznych. Istotne z punktu widzenia Neuca jest także zaangażowanie Experior w rozwój usług w obszarze planowania badań klinicznych, biostatystyki oraz technologii.

Obecny założyciel spółki Jaime A. Ballester pozostanie w Experior na stanowisku dyrektora zarządzającego oraz szefa rynku hiszpańskiego.

Rozwój badań klinicznych w Grupie Neuca

Inwestycja w spółkę Experior to część realizacji przyjętej w 2019 r. strategii rozwoju badań klinicznych w Grupie Neuca. Jest to piąta inwestycja grupy w tym obszarze w tym roku i trzecia poza granicami Polski. O poprzednich szerzej pisaliśmy tutaj. Warto zaznaczyć, że sieć ośrodków Pratia rozpoczęła w ostatnich miesiącach współpracę z ponad 50 ośrodkami szpitalnymi w Hiszpanii w zakresie wspólnego prowadzenia badań klinicznych. Jak podaje Tomasz Dąbrowski, odpowiedzialny za biznes badań klinicznych, Neuca obecnie zatrudnia w Hiszpanii blisko 60 koordynatorów wspierających 250 projektów badawczych.

Grupa Neuca, właściciel Pratia, działa w kilku obszarach rynku ochrony zdrowia. Prowadzi działalność hurtową farmaceutyków, produkuje leki i suplementy diety pod markami własnymi (Synoptis Pharma), a także zarządza siecią kilkudziesięciu przychodni pod marką Świat Zdrowia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *