Kolejny robot da Vinci w Polsce

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wojskowy Instytut Medyczny (WIM) to kolejna placówka w Polsce, która będzie operować przy użyciu robota medycznego da Vinci. To już jedenaste takie urządzenie dostarczane przez firmę Synektik w Polsce.

Nowa umowa Grupy Synektik

W piątek 10 lipca Grupa Synektik zawarła umowę na dostawę systemu robotycznego da Vinci do Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) w Warszawie. Umowa o wartości 16,1 mln zł przewiduje, że firma wyposaży WIM w najnowocześniejszy model robota da Vinci Xi. Przypomnijmy, że firma Synektik od lipca 2018 r. jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę tych systemów.

WIM planuje wykorzystać system do zabiegów przeprowadzanych wśród pacjentów wojskowych oraz do operacji na ludności cywilnej zgodnie z umowami z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). Robot da Vinci w Instytucie zostanie uruchomiony we wrześniu tego roku.

Zabiegi z użyciem robotów da Vinci

WIM to pierwsza wojskowa placówka w Polsce, która zacznie wykorzystywać rozwiązanie da Vinci. Jednocześnie warto zaznaczyć, że roboty chirurgiczne są szeroko stosowane przez szpitale wojskowe na całym świecie. Generał dywizji Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM w Warszawie, powiedział, że Wojskowy Instytut Medyczny od lat z powodzeniem wdraża nowoczesne metody leczenia, koncentrując się na zaawansowanych technologiach medycznych.

Obecnie zabiegi przy użyciu robotów da Vinci wykonuje się w ośrodkach zlokalizowanych w ośmiu miastach Polski: Białymstoku, Krakowie, Poznaniu, Siedlcach, Szczecinie, Warszawie, Wieliszewie oraz Wrocławiu.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Proszę poprawić błąd w informacji gdzie znajdują się roboty da Vinci. Nie uwzględniliście Torunia. W Toruniu był ten robot jako drugi w Polsce, w 2016 r. Obecnie w Toruniu w Szpitalu Wojewódzkim i w Szpitalu Miejskim są roboty, zatem w Toruniu są dwa roboty da Vinci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *