LUX MED z pakietem udziałów w Swissmed. Są plany na więcej

swissmed lux med

Ten post dostępny jest także w języku: English

W zeszłym tygodniu największy prywatny podmiot leczniczy poinformował o zawarciu umowy przewidującej nabycie 55,39% akcji Swissmed Centrum Zdrowia. Do maja 2022 r. LUX MED chce nabyć 100% udziałów w przejmowanym przedsiębiorstwie. Wartość transakcji szacowana jest na 37,1 mln zł.

Kolejna ważna akwizycja LUX MED

Grupa LUX MED, największy prywatny świadczeniodawca opieki zdrowotnej w Polsce, zawarła 6 lipca umowę kupna 55,39% akcji Swissmed Centrum Zdrowia, która jest właścicielem prywatnego szpitala na Pomorzu. Sprzedającym jest Bruno Hangartner, założyciel Swissmed. Oczekuje, że LUX MED do końca 2021 r. zwiększy swój udział w spółce do 66%, a do 15 maja 2022 r. do 100%.

Przejmowana placówka znajduje się w Gdańsku i ma powierzchnię około 8000 m2. Szpital Swissmed jest szpitalem wielospecjalistycznym z 80 łóżkami i pięcioma salami operacyjnymi. Swissmed powstał w 1996 r. Osiem lat później notował swoje akcje na warszawskiej giełdzie. W 2018 r. firma sprzedała LUX MED swoją spółkę zależną Swissmed Prywatny Serwis Medyczny SA, świadczącą ambulatoryjną opiekę zdrowotną.

Przejęcie Swissmed jest kolejną transakcją LUX MED dokonaną w ostatnim czasie. Nie dawno pisaliśmy o przejęciu HIFU Clinic tutaj.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *