NEO Hospital stawia na innowacje i uruchamia laboratorium Living Lab

Neo Hospital Living Lab laboratorium

Ten post dostępny jest także w języku: English

Od lat to właśnie branża medyczna jest jedną z najbardziej innowacyjnych dziedzin technologii w naszym kraju. Prym wiodą uczelnie, firmy farmaceutyczne i startupy medtechowe. Teraz nowinki ze świata medycznego będą mogły przejść testy w naturalnym środowisku. Grupa Neo Hospital w Szpitalu na Klinach uruchamia laboratorium Living Lab.

Living Lab – o co dokładnie chodzi?

Innowacje są istotnym katalizatorem rozwoju gospodarczego, jak również rozwoju poszczególnych przedsiębiorstw. Laboratorium innowacji (Living lab) daje możliwość testowania innowacyjnych rozwiązań dla medycyny z zaangażowaniem użytkowników rozwiązań, w naturalnym otoczeniu. W nowym laboratorium NEO Hospital firmy zyskują możliwość przeprowadzania testów między innymi z obszaru technologii cyfrowych w warunkach bloku operacyjnego w Centrum Chirurgii Robotycznej.

Program dedykowany jest start’upom, środowiskom biznesowym, środowiskom akademickim, twórcom innowacyjnych usług i rozwiązań cyfrowych, które mogą mieć zastosowanie w medycynie, czy też rozwiązań poprawiających efektywność i bezpieczeństwo procesów wewnątrzszpitalnych.

NEO Hospital i MedApp wzmacniają współpracę

Z Living lab NEO Hospital skorzystała miedzy innymi firma MedApp S.A., która oferuje unikatowe rozwiązania wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji. Neo Hospital korzysta z dwóch rozwiązań MedApp S.A: CarnaLife System, platformy medycyny cyfrowej wspieranej przez urządzenia do zdalnej diagnozy i monioringu wyników Pacjenta oraz z technologii CarnaLife Holo, innowacyjnego systemu do modelowania i przetwarzania danych medycznych i ich wizualizacji 3D.

Dzięki bliskiej współpracy MedApp S.A. oraz Grupy NEO Hospital, innowacyjne rozwiązania medycyny cyfrowej, takie jak CarnaLife Holo czy CarnaLife System zyskują możliwość przejścia dodatkowych testów i poszerzania funkcjonalności w naturalnym, kliniczno-szpitalnym środowisku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *