Nowa spółka na GPW?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Inno-Gene SA, spółka działająca w obszarach diagnostyki medycznej, poinformowała o rozpoczęciu działań mających na celu przeniesienie akcji z NewConnect na rynek główny GPW. Obecnie, zarząd emitenta rozpoczął rozmowy z domami maklerskimi oraz kancelariami prawnymi, które mają przeprowadzić cały proces.

Cel przejścia na GPW

Spółka liczy, że po przeniesieniu akcji na rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zwiększy możliwości pozyskiwania kapitału na rozwój spółki. Rynek ten cieszy się bowiem większą popularnością, przede wszystkim wśród inwestorów instytucjonalnych i firm międzynarodowych. Może to zatem przyczynić się do wzrostu płynności akcji spółki i wzrostu kapitalizacji.

Ponadto, wejście na GPW wpływa na wzrost wiarygodności i zaufania.  Spółka liczy na współpracę z międzynarodowymi koncernami oraz zagranicznymi kontrahentami.

Spółka Inno-Gene w Polsce

Inno-Gene to grupa spółek działających w obszarach genomiki, diagnostyki genetycznej oraz bioinformatyki. Spółka posiada szeroką ofertę badań genetycznych w Polsce. Współpracuje z klinikami, laboratoriami oraz gabinetami lekarskimi różnych specjalizacji biotechnologicznych, dostarczając komercyjne rozwiązania.

Na NewConnect spółka notowana jest od 2011 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *