Organon EESC – nowa spółka zajmująca się zdrowiem kobiet

Organon_Logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Organon poinformowało, że świętuje rozpoczęcie działalności jako jedyna firma tej wielkości o zasięgu globalnym, koncentrująca się wyłącznie na zdrowiu kobiet. Firma powstała w wyniku podziału firmy Merck, znanej jako MSD poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

Organon z planami rozwoju terapii dla kobiet

Na czele Organon EECS stanie Okana Isikci, który z firmą Merck związany jest od przeszło 22 lat. Firma obejmie swoim zasięgiem Czechy, Słowację, Węgry, Polskę, Bułgarię, Rumunię, Chorwację, Słowenię, Serbię, Macedonię Północną, Czarnogórę, Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Grecję, Cypr i Maltę. Firma wraz z 150 pracownikami będzie działać na wielu obszarach, w tym zakresie zdrowia reprodukcyjnego, chorób serca, raka piersi, alergii i astmy. Siedziba grupy Organon EECS będzie znajdować się w Pradze, w Republice Czeskiej. Firma posiada portfolio ponad 60 leków i produktów z różnych obszarów terapeutycznych.

3 czerwca kierownictwo firmy Organon ogłosiło wejście firmy na nowojorską giełdę (NYSE) i pierwszy dzień dopuszczenia akcji do obrotu. Firma poinformowała, że poszukuje możliwości współpracy z innowatorami biofarmaceutycznymi, którzy chcą skomercjalizować swoje produkty, wykorzystując skalę i obecność Organon na szybko rozwijających się rynkach międzynarodowych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *