Samsung ogłasza po-covidowy plan inwestycyjny na 205 miliardów dolarów

Samsung ogłasza po-covidowy plan inwestycyjny na $205 bln

Ten post dostępny jest także w języku: English

Samsung do roku 2023 zainwestuje aż 205 miliardów dolarów w swoje branże farmaceutyczne, biofarmaceutyczne, półprzewodnikowe i telekomunikacyjne. Ta inwestycja ma wesprzeć dalszy rozwój firmy, oraz przedsięwzięcia w zakresie produkcji leków biopodobnych przez Samsung Bioepis i jej jednostki produkcji kontraktowej Samsung Biologics, która niedawno zaczęła produkcję szczepionki na COVID-19 firmy Moderna. Działania firmy mają na celu przygotowanie się na liczne zmiany społeczne i ekonomiczne w erze po pandemicznej, jak podaje Samsung.

Samsung ma zamiar zatrudnić ponad 40 tys. nowych pracowników, a w świetle dalszej ekspansji planowane jest utworzenie 560 tys. nowych stanowisk pracy. Firma ma również w planach rozbudowę nowych obiektów w rodzimej Korei Południowej na co przeznacza 180 bilionów wonów (154 miliardów dolarów). W już istniejącym hubie w Inczhon zarządzanym przez Samsung Biologics, znajdują się trzy zakłady, a dwa nowe są już w budowie. Nowo powstały czwarty super-zakład ma mieć taki metraż, jak trzy poprzednie razem wzięte.

Ostatnia inwestycja ma przygotować firmę do produkcji kontraktowej szczepionek oraz terapii komórkowych i genowych, a jednocześnie pozwalać swojej jednostce produkcji leków biopodobnych na dalszy rozwój. Budowa nowego zakładu w Inczhon to dopiero początek planów, jak podał dyrektor generalny Samsung Biologics, John Rim. Spółka ma zamiar również rozwijać produkcję w Stanach Zjednoczonych, Europie, i ostatecznie w Chinach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *