Scanmed zmieni właściciela – jest umowa sprzedaży

scanmed logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Donatory Limited, spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners kupi 100% udziałów w spółce Scanmed SA od południowoafrykańskiej grupy Life Healthcare. Umowa nabycia została podpisana we wtorek. Potrzebna jest jeszcze zgoda UOKiK.

Abris inwestuje w zdrowie i widzi w tej branży duży potencjał

Pierwsze informacje o możliwej sprzedaży Scanmed pojawiły się już w 2019 r., a na początku 2020 r. spekulowano nawet kto może być potencjalnym nabywcą udziałów – więcej na ten temat tutaj. Teraz wszystko jest jasne, gdyż 24 listopada 2020 r. Donatory Limited, spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners, podpisała z Dadley Investments Sp. z o.o., spółką zależną grupy Life Healthcare, umowę nabycia 100% akcji Scanmed SA.

Warto dodać, że opieka zdrowotna wydaje się mieć nadal duży potencjał rozwoju w perspektywie długoterminowej, szczególnie w kontekście pandemii COVID-19. Co ważne, zauważamy zwiększenie finansowania publicznego dla całego sektora ochrony zdrowia wraz z dynamicznie rozwijającym się rynkiem komercyjnym, na co zdecydowany wpływ ma wybuch pandemii koronawirusa – podkreśla cytowany w oficjalnym komunikacie funduszu, Sylwester Urbanek, Dyrektor w Abris Capital Partners.

Plany rozwoju Scanmed

Scanmed wymieniany jest wśród największych prywatnych podmiotów działających w zakresie opieki medycznej w Polsce. Obecnie Scanmed działa zarówno w segmencie szpitalnym, jak i ambulatoryjnym. Skala jego działalności jest jednak mniejsza niż największych prywatnych firm medycznych. Placówki spółki znajdują się w 42 lokalizacjach na terenie całej Polski.

Scanmed zamierza między innymi zintensyfikować rozwój w zakresie ortopedii, okulistyki, rehabilitacji i uroginekologii. W planach spółki jest także otwarcie nowych laboratoriów i oddziałów chirurgicznych. Abris Capital Partners będzie wspierać Scanmed w poszerzaniu oferty usług, a także w doskonaleniu infrastruktury medycznej i opieki zdrowotnej w kluczowych obszarach terapeutycznych, poinformowano.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *