Selvita z pozwoleniem na budowę Centrum Usług Laboratoryjnych

laboratorium centrum Selvita

Ten post dostępny jest także w języku: English

Spółka Selvita S.A. uzyskała od prezydenta miasta Kraków pozwolenie na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego Usług Laboratoryjnych w obszarze odkrywania i rozwoju leków. Centrum ma być gotowe pod koniec 2022 r.

Uruchomienie Centrum Usług Laboratoryjnych Selvita

Centrum Usług Laboratoryjnych powstanie w Krakowie przy ulicy Podole. Zgodnie ze strategią grupy kapitałowej Selvita S.A. na lata 2020-2023, natychmiast po pełnoprawnym zatwierdzeniu pozwolenia na budowę firma zamierza rozpocząć budowę inwestycji.

Koszt inwestycji to około 145 mln zł brutto, na który składają się m.in. koszt zakupu działki, budowa i wyposażenie ogólne oraz wyposażenie laboratoriów. Selvita sfinansuje inwestycję dzięki kredytowi bankowemu, leasingowi, wpływom z emisji akcji oraz dotacji w ramach konkursu ‘Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw’ Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Nowopowstały kompleks Selvita wyposaży zostanie w specjalistyczną aparaturę badawczą. Zakończenie budowy inwestycji zaplanowano na koniec 2022. Natomiast otwarcie pierwszych laboratoriów w Centrum Badawczo-Rozwojowym Usług Laboratoryjnych w Obszarze Odkrywania i Rozwoju Leków zaplanowano na przełom 2022 i 2023 r. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *