PZ Cormay będzie dystrybuował testy na koronawirusa

krew analiza laboratorium

Ten post dostępny jest także w języku: English

PZ Cormay, polski producent odczynników do diagnostyki laboratoryjnej, zgłosił do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URLP) dwa odczynniki immunologiczne wykrywające obecność koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19.

Testy SNIBE dostępne w UE

Chodzi o odczynniki Maglumi, tj. 2019-nCoV IgG oraz 2019-nCoV IgM. Są one przeznaczone do diagnostyki immunologicznej i umożliwiają oznakowanie ilości przeciwciał IgG i IgM przeciwko koronawirusowi. Testy zostały opracowane przez Shenzhen New Industries Biomedical Engineering (SNIBE) i używane są już w innych krajach. 19 lutego SNIBE złożyła deklarację CE, co otworzyło drogę do stosowania testów w krajach Unii Europejskiej. Wśród pierwszych nabywców testów w UE były Włochy, gdzie liczba zakażeń jest w obecnej chwili najwyższa w Europie.

Cormay: Kilka ośrodków w Polsce może diagnozować COVID-19

Według Cormay, testy są przeznaczone do stosowania w warunkach laboratoryjnych i mogą być stosowane wspólnie z innymi procedurami (w tym w obecnymi dostępnie testami genetycznymi), celem zwiększenia skuteczności diagnostyki. Warto podkreślić, że testy Maglumi są obecnie jedynymi dostępnymi na rynku testami serologicznymi do diagnozy COVID-19.

Zgłoszenie testów do URPL umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie sprzedaży w Polsce. Obecnie jedynie kilka ośrodków diagnostycznych w Polsce posiada sprzęt umożliwiający przeprowadzanie testów z wykorzystaniem odczynników Maglumi. Cormay prowadzi rozmowy z kolejnymi ośrodkami diagnostycznymi celem wyposażenia ich w stosowne analizatory.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *