PZU chce przejąć Tomma Diagnostyka Obrazowa

pzu przychodnia katowice

Ten post dostępny jest także w języku: English

PZU Zdrowie nie zwalnia tempa. Po nabyciu placówek ambulatoryjnych Falck, PZU chce przejąć sieć placówek diagnostyki obrazowej Tomma. Sprzedającym jest fundusz Tar Heel Capital, o czym informowaliśmy wcześniej.

PZU złożył wniosek do UOKiK

Jeszcze w lipcu fundusz Tar Heel Capital zapowiadał, że o wyjściu z inwestycji będzie myślał najwcześniej w 2020 r. (szerzej o tym pisaliśmy tutaj). Od początku było wiadomo, że Tomma Diagnostyka Obrazowa będzie atrakcyjnym kąskiem zarówno dla inwestorów branżowych, jak i finansowych. Teraz okazuje się, że wyścig wygrała spółka PZU Zdrowie, która właśnie złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad spółką.

Razem z Tomma Diagnostyka Obrazowa przejęte mają zostać Bonus-Diagnosta i Asklepios Diagnostyka. We wszystkich spółkach PZU Zdrowie chce objąć 100% udziałów.

Dobre perspektywy dla diagnostyki obrazowej

Tomma Diagnostyka Obrazowa jest jednym z największych świadczeniodawców w segmencie badań diagnostyki obrazowej. Obecnie prowadzi pracownie diagnostyczne w 32 lokalizacjach. Segment jest perspektywiczny. Według danych PMR, w latach 2018-2023 średnioroczna stopa wzrostu (CAGR) może wynieść blisko 6%. Warto jednak podkreślić, że segment badań kosztochłonnych, takich jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa i badania medycyny nuklearnej, jest silnie uzależniony od finansowania NFZ.

Czynnikiem rozwoju rynku są jednak również wydatki prywatne, zarówno FFS, jak i w ramach abonamentów medycznych i dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. W tym segmencie wzrost będzie napędzany przez silną konsumpcję gospodarstw domowych, wspieraną przez dobrą sytuację na rynku pracy.

Jak wynika z informacji Pulsu Biznesu, PZU przedstawi więcej szczegółów odnośnie tej transakcji w przyszłym tygodniu, podczas prezentacji wyników kwartalnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *