PZU Zdrowie: Będą kolejne przychodnie

Ten post dostępny jest także w języku: English

W 2019 r. PZU Zdrowie będzie kontynuować rozbudowę sieci placówek medycznych. Taką informację ujawniła prezes zarządu PZU Zdrowie, Julita Czyżewska, w rozmowie ze swiatlekarza.pl. Jako operator medyczny, spółka chce być obecna w dużych i średnich miastach w Polsce. Rozwój związany jest m.in ze wzrostem liczby klientów.

Jak już informowaliśmy, pod koniec października PZU Zdrowie uruchomiło nową placówkę medyczną w Gdańsku. Była to pierwsza przychodnia, którą PZU stworzyło od podstaw. W 2018 r. PZU otworzyło także jeszcze trzy inne centra medyczne: w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Wszystkie z nich mieszczą się w nowoczesnych, dobrze skomunikowanych budynkach.

PZU rozwija się również poprzez akwizycje. Na początku 2019 r. Grupa nabyła 100% udziałów w SZOZ Multimed.  Spółka ta prowadzi dwie przychodnie i jest jednym z liderów na rynku medycznym w Oświęcimiu.

Obecnie sieć przychodni PZU liczy kilkadziesiąt placówek. Jak wynika z danych PMR, plasuje ją to w gronie największych firm medycznych w segmencie prywatnej opieki zdrowotnej, pod względem liczby przychodni. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2018 r. przychody PZU Zdrowie w segmencie przychodni wynosiły 150 mln zł, co stanowiło wzrost o 17 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu 2017 r. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2016 r. przychody w tym segmencie wyniosły natomiast niespełna 90 mln zł.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *