PZU Zdrowie po przejęciu Falck: Blisko 100 przychodni

Ten post dostępny jest także w języku: English

Nie ustaje konsolidacja w segmencie prywatnej opieki medycznej. W czwartek PZU ogłosiło podpisanie umowy przedwstępnej nabycia 100% akcji Falck. Transakcja obejmie przejęcie zarówno Falck Centra Medyczne, jak i NZOZ Starówka. Musi jeszcze zostać zaakceptowana przez UOKiK.

PZU przejmie 32 placówki, zlokalizowane w 14 miastach. Są to wielospecjalistyczne centra medyczne, a także przychodnie przyzakładowe i rodzinne.  Co ważne, transakcja nie obejmie segmentów transportu i ratownictwa medycznego, w których Falck będzie nadał działał w Polsce.

Dzięki temu przejęciu, PZU zwiększy liczbę własnych placówek z 65 do 97. Oprócz tego, spółka współpracuje z około 2,1 tys. przychodniami, a także 50 szpitalami.

Zakup Falck to największy projekt akwizycyjny PZU Zdrowie. Spółka buduje swoją sieć zarówno poprzez rozwój organiczny, jak i przejęcia. W 2018 r. Grupa PZU przejęła Centrum św. Łukasza z Częstochowy oraz SZOZ Multimed z Oświęcimia. W tym roku, do sieci dołączyła natomiast przychodnia Alergo-Med z Tarnowa.

W 2018 r. przychody PZU Zdrowie wyniosły 576 mln zł, co stanowiło wzrost o ponad 25% rok do roku. Za dwa lata, PZU chce mieć przychody w wysokości 1 mld zł w segmencie opieki zdrowotnej i być wiceliderem branży. W dalszej perspektywie czasowej, chce zostać graczem numer jeden.

Jak ujawniła prezes PZU Zdrowie, Julita Czyżewska, w rozmowie z Pulsem Biznesu, w 2019 r. spółka ma w planach jeszcze kilka transakcji w segmencie opieki ambulatoryjnej. Interesuje ją nabywanie 100% udziałów w lokalnych liderach, z którymi już współpracuje. W planach jest również otwieranie nowych i rozbudowa istniejących obiektów w Warszawie, Opolu, Radomiu i Wrocławiu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *