PZU Zdrowie uruchomiło kiosk telemedyczny

PZU kiosk telemedyczny

Ten post dostępny jest także w języku: English

PZU Zdrowie, jedna z największych firm medycznych w Polsce, inwestuje w rynek usług telemedycznych. Spółka uruchomiła ostatnio kiosk telemedyczny – mobilny gabinet. Umożliwia on wykonanie diagnostyki za pomocą aparatury medycznej, a później wideokonsultację z lekarzem.

Badanie w 10 minut

Kiosk telemedyczny wyposażony jest w szereg urządzeń, które umożliwiają pacjentowi samodzielne wykonanie badań. Są to m.in. stetoskop, cyfrowy EKG, pulsoksymetr, termometr, ciśnieniomierz oraz kamera do obrazowania gardła, ucha i skóry.  Następnie, poprzez wideokonsutlację pacjent omawia wyniki swoich badań z lekarzem. W razie potrzeby, otrzymuje skierowanie na dalszą diagnostykę lub e-receptę. Jak podaje spółka, cały proces konsultacji, łącznie z badaniem, trwa około 10 minut, a korzystanie z kiosku przypomina wizytę w tradycyjnej placówce. Ma to umożliwić zadbanie o swoje zdrowie nawet najbardziej zapracowanym osobom.

Mobilny gabinet stanął w siedzibie PZU przy ul. Jana Pawła II w Warszawie. Obecnie testują do pracownicy spółki. Docelowo, będą mogli z niego korzystać pracownicy firm posiadających Opiekę Medyczną PZU.

Telemedycyna przyszłością opieki medycznej

Jak wynika z danych PMR, dynamika rynku usług telemedycznych jest bardzo wysoka. W latach 2018-2023 wynosić ona będzie powyżej 20% rocznie. Nasze badania pokazują, że ponad połowa podmiotów niepublicznych, które już uwzględniły w swojej ofercie telemedycynę, podaje jako powód wejścia na rynek chęć poszerzenia w ten sposób grona klientów – poprzez zaoferowanie zdalnych usług nowym grupom pacjentów np. tym, którzy mieszkają w oddalonych miejscowościach. Szybciej wykonywana diagnoza również może przyczynić się do zwiększenia liczby pacjentów obsługiwanych przez placówkę.

Jak podaje PZU, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie kioski telemedyczne pełnią rolę „pierwszego filtra” i są wsparciem podstawowej opieki medycznej. W Chinach wspierają one monitorowanie zdrowia ludności z obszarów wiejskich, oddalonych od dużych aglomeracji.

Więcej informacji o aktualnych trendach na rynku telemedycyny w raporcie PMR „Rynek usług telemedycznych w Polsce 2018. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2018-2023.”

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *